Corsair K68 space tuşundan farklı ses çıkıyor

Badgai

Kilopat
Yer
İzmir
Herkese iyi forumlar iyi geceler. Yaklaşık olarak 2 gün önce almış olduğum, Corsair K68 RGB Cherry MX Red Switch modelinin boşluk tuşu Blue Switch sesi veriyor. Tok bir ses gelmesi gerekirken çıt çıt şeklinde gelen ses arka arkaya basımlarda bir hayli rahatsız ediyor. Sizde de bu durum aynı mı yoksa benim klavyede mi sıkıntı var? Özellikle şu an elinde Corsair K68 RGB modeli olan arkadaşlar yazarsa sevinirim.

Space tuşunun altında ekstra metal bir parça var. Bazı klavyelerde sürtmeye dayalı bir ses yapabiliyor. Zamanla geçen bir durum.

Space tuşunun altında ekstra metal bir parça var. Bazı klavyelerde sürtmeye dayalı bir ses yapabiliyor. Zamanla geçen bir durum.
Öncelikle konuyla ilgilendiğiniz için teşekkür ediyorum hocam, klavyede tedirgin olduğum bir durum daha var. Tuşlara normal basım kuvveti uygularken hiç bir problem olmuyorken, bazı tuşları aşağı doğru hızlı hızlı çektirerek basınca, yani tuşun yukarı doğru tepmesini sağlayarak basınca tuş yuvadan çıkabiliyor veya fırlayabiliyor basım şiddetine göre. Diğer bütün tuşlarda böyle bir şey olmuyorken sadece üç beş tanesinde bu durumun olması beni biraz tedirgin etti açıkçası. Bu konuda sizin düşünceniz nedir?

Tuş çıkması normal bir şey değil açıkçası.
Evet hocam bende kesinlikle normal olmadığı kanaatindeyim. Çünkü diğer tuşlara neredeyse 30 saniye boyunca aynı tepmeli kuvveti uyguladığımda hiç biri yuvadan atma veya çıkma yapmıyorken, bazılarında bu işlemi üç beş kere yapınca yuvadan fırlıyor tuş. Tuşa ne tür bir kuvvet uyguladığımı, yani ne şekilde bastığımda böyle bir durum olduğunu gözünüzde canlandırdınız değil mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı