Elektronik Corsair Katar Pro 190TL

Yaklaşık 11 ay önce 150 TL'ye almıştım. Şu an hala sağlam, tek sorunu nadiren sağ tıka basınca 2 kere algılıyor. Bu sorun switch ile ilgili bir sorun değil bu arada, switch üzerindeki plastik tırtıklı o yüzden switch üzerindeki plastiğe tıklarken parmak sürtünüyor o da 2 kere algılıyor. Öneririm iyi bir mouse.

Çok güzel bir mouse bayağı bir indirime girmiş incelemesini bırakıyorum.

İncelemesi:

Bence bu bütçede sensörün kalitesine göre para akıtmak mantıksız Katar Pro XT alınabilir bir mouse olsa da Katar Pro bence alınmaz bu bütçede ptf skatezli olan düzgün kablolu hafif RGB dolu ama sensörü kötü olan bir dolu mouse var yani almadan önce düşünün sensör benim için her şey mi? Eğer sizin için bu cevap evetse gidip alın fiyatı iyi düşmüş ama eğer bu sorunun cevabı hayırsa almayın.

Bence bu bütçede sensörün kalitesine göre para akıtmak mantıksız Katar Pro XT alınabilir bir mouse olsa da Katar Pro bence alınmaz bu bütçede ptf skatezli olan düzgün kablolu hafif RGB dolu ama sensörü kötü olan bir dolu mouse var yani almadan önce düşünün sensör benim için her şey mi? Eğer sizin için bu cevap evetse gidip alın fiyatı iyi düşmüş ama eğer bu sorunun cevabı hayırsa almayın.

190TL'ye PTFE skatezli adam akıllı mouse yok. Her şey skatez kablo değil bence, sensör farede en önemli şey.

220IPS 30G bir sensör mevcut. FPS oyunları için tavsiye edilen alt sınırın üstünde bir mouse. Fiyatına göre gayet iyi keza ASUS ROG Gladius 2 Core gibi bir Mouse'da da aynı özelliklere sahip bir sensör kullanıyor ve kablolu olduğu halde 900 lira falan şu anda.

Bu arada alt sınırdan kasıt rekabet odaklı FPS oyunları oynuyorsanız 200IPS ve üstü mouse almanızı tavsiye ediyor profesyonel oyuncular falan.

220IPS 30G bir sensör mevcut. FPS oyunları için tavsiye edilen alt sınırın üstünde bir mouse. Fiyatına göre gayet iyi keza ASUS ROG Gladius 2 Core gibi bir Mouse'da da aynı özelliklere sahip bir sensör kullanıyor ve kablolu olduğu halde 900 lira falan şu anda.

Bu arada alt sınırdan kasıt rekabet odaklı FPS oyunları oynuyorsanız 200IPS ve üstü mouse almanızı tavsiye ediyor profesyonel oyuncular falan.

Doğru evet ama sadece sensörü iyi ama fiyatına göre denemek için bile alınabilir 190 TL ama 200 TL'yi zor biriktiren arkadaşlar var ise onlara tavsiye edemem.

Yav bu sitelerin benimle derdi mi var?
Bu konudada 1500TL idi SSD konuyu yayınladığım gibi fiyatını arttırdılar.

Hocam indirimleri böyle dakika başı kontrol edebileceğim yer var mı?

Alacaklara, 1 yıldan uzun kullanan biri olarak kronik sorunları:
1 - Fare tekerleği yağsız gibi gıcırdıyor içini açıp yağlamayı denemedim.
2 - Fare tekerleği yukarı aşağı hakeketlerini bazen ters algılıyor yani demek istediğim aşağı yaptığında yukarı gidiyor.
Bunlar dışında mouse harika elim 17 CM gayet rahatım.

Doğru evet ama sadece sensörü iyi ama fiyatına göre denemek için bile alınabilir 190 TL ama 200 TL'yi zor biriktiren arkadaşlar var ise onlara tavsiye edemem.

190 TL için güzel bir mouse zaten. Ki bu fiyat bandında bulunan mouselar genelde Rampage gibi markalara ait hakkında hiçbir şey bilinmeyen DPI değerinin doğruluğunun şüpheli olduğu mouselar mevcut ve bir ekosisteme de ait değiller.

Yoksa üst bütçeler de çok daha başarılı fareler mevcut.

Ek olarak dediğiniz gibi 200 TL'yi biriktirme noktasında zorluk çeken biri F/P oranı yüksek bir ürün kullanmak istiyorsa önce kablosuzu kafasında bitirmeli.

Geri
Yukarı