Corsair Katar Pro XT'nin PMW-3391 sensörü nasıl?

Mark Jefferson

Hectopat
Makaleler
2
Merhabalar, Katar Pro XT'nin içindeki 3391 sensörü 3360'a mı yoksa 3389'a mı eşit? Bu fiyata nasıl bu kadar iyi bir sensör koyabiliyorlar? Ayrıca PMW-3359 sensörü nasıldır?

PMW3360 sensörünün Corsair versiyonu diyebiliriz. PMW3360'a eşit.
1618263000488.png

1618263178872.png

1618263013880.png

İkisinin arasındaki farklar bunlar.

PMW3360 sensörünün Corsair versiyonu diyebiliriz. PMW3360'a eşit.
Eki Görüntüle 971664
Eki Görüntüle 971674
Eki Görüntüle 971666
İkisinin arasındaki farklar bunlar.
Razer viper mini konunuzu gördüm. LOD sorunu var diyorlar, siyah bantla çözüldüğünü duydum. Siz mouse'u kullanan birisi olarak bu sorunu yaşadınız mı?
PMW3389 sensörünün elden geçirilmiş versiyonu.
Diğer arkadaş da 3360'ın Corsair versiyonu olduğunu söylüyor ama bilemedim.

Razer viper mini konunuzu gördüm. LOD sorunu var diyorlar, siyah bantla çözüldüğünü duydum. Siz mouse'u kullanan birisi olarak bu sorunu yaşadınız mı?

Saniye başı izleme değeri 400 olarak yazılmış bu yüzden PMW3360 sensörü kullanılmış olamaz.
Bende fare alırken Razer Viper Mini almak istemiştim ancak farenin lod sorunu ve hiçbir şekilde çözümü olmadığı için G305 almayı tercih ettim ve iyikide almışım kablosuz olduğu için fareyi çok rahat bir şekilde hareket ettirebiliyorum ve sensör olarakta Viper Mini'den çok daha iyi ve gelecekte 3D printerdan farklı bir fare kalıbını çıkartıp G305'in içindeki anakartı ona takıp kendi istediğim gibi kendime uygun fareyi yapabilirim.

Son düzenleme:

Yeni fark ettim Corsair yeni sürümünü kullanmış herhalde. Bu sensör normalde 250 IPS.

LOD sorunu yaşamadım ve yaşayanı görmedim. Yaşarsanız bile FPS oyunlarında sorun çıkartmaz.
İnternette çok fazla LOD sorunu yaşayan gördüm. Benim için çok önemli çünkü low sens ve koldan oynuyorum. Mouse'u çok fazla kaldırıp indiriyorum arkama dönerken vs. Sizce katar pro xt mi yoksa viper mini mi kullanan kişi olarak?

İnternette çok fazla LOD sorunu yaşayan gördüm. Benim için çok önemli çünkü low sens ve koldan oynuyorum. Mouse'u çok fazla kaldırıp indiriyorum arkama dönerken vs. Sizce katar pro xt mi yoksa viper mini mi kullanan kişi olarak?
Katar Pro XT sensör olarak çok daha iyi ama daha çok yeni olduğu için biraz araştırma yapmakta yarar var onun dışında Razer Viper Mini almanı önermiyorum madem fareye 300-350 TL arası bütçe ayırdın 50 TL daha ekleyip G305 alman çok daha iyi olur.

Katar Pro XT sensör olarak çok daha iyi ama daha çok yeni olduğu için biraz araştırma yapmakta yarar var onun dışında Razer Viper Mini almanı önermiyorum madem fareye 300-350 TL arası bütçe ayırdın 50 TL daha ekleyip G305 alman çok daha iyi olur.
Neden önermiyorsun? LOD sorunu yaşamıyorum, olsa bile pek bir zararı yok.
Şahsen ben Razer alırdım çünkü skatezleri ve kablosu çok iyi.

Geri
Yukarı