Corsair kulaklık değişim talebi

@hasansahn34 hocam merak ettim de Cloud 2 ile Void Wireless'in arasinda ne fark gördünüz de değiştirmek istiyorsunuz. Merak ettigimden soruyorum yanlis anlasilma olmasin ben kendim Void Wireless kullanıyorum. 1-2 hafta önce satın aldım ve memnunum sadece bilgilenmek için soruyorum.

Benim bildiğim tüketici haklarındaki cayma hakkı ve içeriği firmaların kafasına göre hareket etmesini önlemek için. Firmanın tüketiciye bildirgesi veya sözleşmesi ilgili yasalardan üstün değildir.
Cayma hakkını ve istisnalarını okuyun. Orada net belirtilmiş hangi ürünleri kapsayıp kapsamadığı. Firma kafasına göre hijyen vs. bahanesiyle yırtamaz. Resmi belge lazım cayma hakkınızı kullanmak istediğimize dair. Eposta vs. de olur. Baktınız talebiniz reddedildi, Tüketici Hakem Heyetine gidin ilgili belgelerle.
Türkiye'de firmalar alıştı bu taktiğe. Kime yutturursak kar diye. Modern bir ülkede tüketici veya kamu davası olarak savcı firmayı tazminata boğar. Türkiyede firma kaybetse sadece ürünü geri alıp parasını iade ediyor. Riske giriyorlar. Bu tür kötüye kullanımlardan firmaya bankalardan kötü sicil vs. gibi yaptırım veya takip de yok.
Beyler 2 dakikanızı almaz ilgili yasa ve içeriği. Sizler gençsiniz, araştırıp kendimiz bulun. Bulamazsanız o zaman ikinci ağızlara kalıyor iş.
Büyüklerinizin millete aklını havale etmesi, araştırmadan dediğine uyması yüzünden bu haldeyiz.

Benim bildiğim tüketici haklarındaki cayma hakkı ve içeriği firmaların kafasına göre hareket etmesini önlemek için. Firmanın tüketiciye bildirgesi veya sözleşmesi ilgili yasalardan üstün değildir.
Cayma hakkını ve istisnalarını okuyun. Orada net belirtilmiş hangi ürünleri kapsayıp kapsamadığı. Firma kafasına göre hijyen vs. bahanesiyle yırtamaz. Resmi belge lazım cayma hakkınızı kullanmak istediğimize dair. Eposta vs. de olur. Baktınız talebiniz reddedildi, Tüketici Hakem Heyetine gidin ilgili belgelerle.
14 gün içinde koşulsuz şartsız iade hakkın var.
6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun a göre cayma hakkı 14 gün iade şartı sadece internet ve kapıdan alışverişlerinde geçerlidir. Mağazadan alımlarda ürün ayıplı değilse hiçbir koşulda iade hakkı bulunmaz. (Firmalar istisna yapabilir ancak kanunen zorunluluğunun olmadığı bir durumdur) Tüketici hakem heyetine de bu sebeple başvuramazsınız.

Son düzenleme:
6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun a göre cayma hakkı 14 gün iade şartı sadece internet ve kapıdan alışverişlerinde geçerlidir. Mağazadan alımlarda ürün ayıplı değilse hiçbir koşulda iade hakkı bulunmaz. (Firmalar istisna yapabilir ancak kanunen zorunluluğunun olmadığı bir durumdur) Tüketici hakem heyetine de bu sebeple başvuramazsınız.
Mağazadan almak pişmanlıktır:(

@hasansahn34 hocam merak ettim de Cloud 2 ile Void Wireless'in arasinda ne fark gördünüz de değiştirmek istiyorsunuz. Merak ettigimden soruyorum yanlis anlasilma olmasin ben kendim Void Wireless kullanıyorum. 1-2 hafta önce satın aldım ve memnunum sadece bilgilenmek için soruyorum.

Hocam şöyle HyperX Corsair'e göre ses kalitesi aşırı iyiymiş onu fark ettim ince ses kalın ses bass olsun hiçbir program arayüz kullanmadan kullandım. Corsair'de hazır EQ ayarları var hepsi birbirinden kötü. Kendin ince ayar yapman lazım ki yaptım yine HyperX'i geçemedi. Tek iyi yanı hafif ve rahat olması ger kalanı beni tatmin etmedi. HyperX'le aynı kalite sesi verde yine yeterdi bana geçmesini beklememiştim.

Ben ürünü mağazadan aldım ve kutu açıldı sadece 1 saat kullandım. Bu durumda iade edip paramı almak derdim değil yani değişim olur ücreti fazla başka bir urun de olabilir alabilirim anlamında yardımcı olurlar mı acaba?

Tüketici kanunu gereği; Abartacağım ama mağazadan alımlarda 1 saat değil, 1 dk sonra gitseniz bile, hatta bırakın paketi açıp dokunmadınız ürünü, elinize almadınız orda rafta duruyor ama faturası kesildi.... Fatura kesildikten sonra iade / değişim hakkınız hiç bir koşulda olmuyor. Sadece ürün ayıplı ise iade / değişim hakkınız olur.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı