Corsair LL120 bağlantıları nasıl yapılır?

SisanBey

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, MSI MAG Forge 100M kasaya sahibim. Anakartım MSI B550 Tomahawk. Kasamın RGB'siz egzoz fanını söküp RGB olması için bir adet Corsair LL120mm RGB fan aldım ama ışıklarını bir türlü yakamadım.
Bir ucunu fan çoklayıcı ya taktım, diğer RGB ucunu takacak yeri bulamadım. Jraınbow girişlerine taktığım halde ışıkları çalışmadı nereye takmam gerekiyor?

Dosya Ekleri

• IMG_20210306_132827.jpg
    IMG_20210306_132827.jpg
    79,5 KB · Görüntüleme: 37
Hocam, JRainbow ARGB portudur. 5V ve 3 pin. JRGB ise 4 pin ve 12V. Hangisi uygunsa ona takın. Mystic Light uygulaması ile kontrol edebilirsiniz. @Mithat Berhan hocam.

Teşekkür ederim, oldu ama sadece kırmızı yanıp sönüyor. Sönmemesi için ne yapmam gerekiyor peki? Sabit olsun yeter, kontrolcü istemiyorum.

MSI Mystic Light üzerinden anakartın rengini değiştirirseniz RGB rengide değişecektir. Oradan istediğiniz atamayı yapabilirsiniz. Veya Corsair iCUE yazılımı üzerinden de yapılabilir.
Not: Eğer anakart üzerinden yapamazsan iCUE üzerinden 3. taraf yazılımlar kontrol edebilsin diye bir secenek vardı onu işaretle ayarlardan.

Hocam, doğru yere taktığınızdan emin olun.

Hocam, doğru yere taktığınızdan emin olun.
Hocam dediğiniz yere taktım ama çok gevşek duruyor 4 pinli olmasına rağmen. Ufacık bir hamlede çıkıyor yerınden sanırım bu yüzden yanık kokusu geldi. Başka takabileceğim yer var mıdır?

Dosya Ekleri

• IMG_20210306_145545.jpg
    IMG_20210306_145545.jpg
    130,5 KB · Görüntüleme: 30
Hocam dediğiniz yere taktım ama çok gevşek duruyor 4 pinli olmasına rağmen. Ufacık bir hamlede çıkıyor yerınden sanırım bu yüzden yanık kokusu geldi. Başka takabileceğim yer var mıdır?
anakart kitapcığında diğer soketler görünür bi kontrol et sol üst kısımda da vardı diye hatırlıyorum sanki.

Geri
Yukarı