Corsair ML120 fan ve ASUS TUF B450 PLUS GAMING uyumu

Eray Cemiyet

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Kasa olarak Cooler Master MB520'ye sahibim. Öndeki 3 fan çok ses yapıyor ve Corsair ML120 almak istiyorum fakat videolardan izlediğim kadarıyla kontrolcüsüne sadece RGB kabloları takılıyor. Fan kabloları anakarta takılıyor galiba ama ben uyum sorunu olur mu diye endişeliyim. Sonuçta epey para vereceğim. Anakartım ASUS TUF B450 PLUS GAMING. Nasıl bağlayacağım 3 fanın kablosunu. Yardımcı olabilir misiniz?

Tamamdır hocam değerlendireceğim. Fakat benim sormak istediğim tam olarak herhangi bir marka 3lü fan aldığımda kontrolcüye ihtiyacım olacakmı? Yoksa anakartta 3 adet fan girişimi arayacağım? Ve birde benim anakartım pwm fan destekliyormu?

Anakartında 3 tane PWM destekli fan girişi var, CPU fan girişini dahil edersen 4. Eğer kasanda toplam 3 fan kullanacaksan sıkıntı yok ancak daha fazla fan kullanacaksan aşağıda linkini attığım gibi bir hub kullanmanı tavsiye ederim.

Hub kabloları mı? Onlarsa hayır, 2 adet kablo çıkışı var, birisi 4 pin PWM, diğeri de SATA. 4 pin PWM'i anakarta bağlayacaksın böylece PWM kontrolün olacak, SATA'yı da PSU'dan gelen SATA güç çıkışına bağlayacaksın ki fanlarına güç gitsin.

Ayarlayabileceğini düşünüyorum, ancak daha önce böyle çoklayıcı kullanmadığım için %100 böyledir diyemem :). Tahminimce sistem fanı olarak görünecektir, sen onun hızını ayarladığında da tüm fanlara o ayarı uygulayacaktır.

İşte ben onu merak ediyorum hocam, yabancı kaynak belirtmek yasakmı bilmiyorum ama malumunuz modartpc kanalında adam icueyi açıyor rgbleri istediği gibi modluyor, rgb kabloların corsair çoklayıcısına nasıl bağlanacağını gösteriyor, ama fan kabloları hakkında hiç bir şey yok :) techopattads aynı şekilde incelemesi var ondada göremedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı