Corsair Obsidian 450D vs Cooler Master HAF 912 Advance Kasa

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
450D almalısınız, ama güncel, ön fan ızgaralı versiyonunu tercih edin. Olur da eski, ön kısmı tamamen kapalı versiyona dek gelirseniz almayın. O versiyonda fan ve ön kapak arasındaki boşluk az olduğu için yeterince güçlü hava girişi sağlanamıyor, benzer durum videodaki 750D için de mevcut.
450D oldukça şık, ayrıca 2 x 120mm fan daha fazla hava girişi sunar 1 x 200mm' den. Fanların hemen arkasında harddisk yuvaları varsa, 120/140mm fanların statik basınç avantajı ortaya çıkar, piyasadaki seçenekler bakımından.
Bu arada kendim de HAF-X 942 kullanıyorum.

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
450D almalısınız, ama güncel, ön fan ızgaralı versiyonunu tercih edin. Olur da eski, ön kısmı tamamen kapalı versiyona dek gelirseniz almayın. O versiyonda fan ve ön kapak arasındaki boşluk az olduğu için yeterince güçlü hava girişi sağlanamıyor, benzer durum videodaki 750D için de mevcut.
450D oldukça şık, ayrıca 2 x 120mm fan daha fazla hava girişi sunar 1 x 200mm' den. Fanların hemen arkasında harddisk yuvaları varsa, 120/140mm fanların statik basınç avantajı ortaya çıkar, piyasadaki seçenekler bakımından.
Bu arada kendim de HAF-X 942 kullanıyorum.
Teşekkürler. Peki HAF 942 nasıl bir kasa full tower kasalar arasından önerir misiniz ?

@Ahmet YEŞİL İyi hava akışı sunan kaliteli bir kasadır, modlamaya müsaittir. Bu kasadan sonraki nesil amiral gemisi olan HAF Stacker' a da bakılabilir. Bunların dışında CM Mastercase Pro 5 tanıtıldı Computex 2015' te, full tower versiyonu da çıkarsa çok güzel bir kasa. Corsair' den de Graphite 780T/760T ve Obsidian 900D var.

@Ahmet YEŞİL İyi hava akışı sunan kaliteli bir kasadır, modlamaya müsaittir. Bu kasadan sonraki nesil amiral gemisi olan HAF Stacker' a da bakılabilir. Bunların dışında CM Mastercase Pro 5 tanıtıldı Computex 2015' te, full tower versiyonu da çıkarsa çok güzel bir kasa. Corsair' den de Graphite 780T/760T ve Obsidian 900D var.
Peki full tower ın mid tower a göre artıları ne ve ne kadar büyük farklar ortaya çıkarıyor bu artılar ?

@Sasha UKR Evet, radyatör desteği açısından 280mm olmuyor, ama modlanırsa 420mm bile takılabilir.
Tozlanmaya gelince, odam evin çatısına yakın ve normal bir ev ortamında 2 haftada biriken toz, benim odada 3 - 5 günde birikiyor. Ona rağmen filtreleri haftalık temizlediğimde, fanları da pozitif basınç sağlayacak şekilde ayarladığımda pek bir tozlanma olmuyor. Temizlenmezse tozlanmaya başlıyor, ama piyasadaki pek çok örnekte olduğu gibi, filtreler tozlandığında hava akışında gözle görülür bir azalma yok. Corsair' in filtreleri tozdan daha iyi koruyor fakat, giren havayı daha fazla engelliyor.
@Ahmet YEŞİL Full tower kasanın avantajı daha büyük anakartları desteklemenin yanında daha büyük hacim sunması, bu sayede çokça soğutma veya depolama bileşeni gibi kasa içine yerleştirilecek ek donanımlara izin vermesi. Soğutması da daha kolay olur hacim büyük olduğundan.
Uç bir örnek:
Bunlara karşılık bu kasalar daha çok yer kaplarlar ve kalitelileri ağırdır. Mesela benim HAF X' in boş ağırlığı 14.5 kg civarında :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı