Corsair Raptor HS30 Gaming Headset İncelemesi

Herkese merhaba arkadaşlar. Amazon üzerinden 105 TL civarında aldığım kulaklığın incelemesini yapacağım.
Kaç günde geldi ?
9 günde elime ulaştı.
Neden bu kulaklık ?
Bütçem dar ve f/p açısından iyi bir kulaklık almak istedim. Bu fiyat aralığına corsair kalitesi.
Neden HS40 almadın ?
Laptop kullanıyorum ve USB girişine ihtiyacım var. USB çoğaltıcıların iş yapanları 50 TL 'den başlıyor. Bu kulaklığın HS40 ile tek farkı HS40' ın 7.1 olması ve USB girişi ile bağlanıyor olması.
Tek jak mı 2 jak mı ?
Arkadaşlar bu kulaklığın 2 modeli var. 1 tanesi tek girişli ve yanında jak çoğaltıcısı hediye olarak geliyor. Diğer modelinde direk 2 jak var ve 1 jak yapmak için aparat verilmiyor.
Tasarımı nasıl ?
Hem rahat ettiren hemde kulağınızın tamamını içine alan bi tasarımı var. Üst bant hareket edebiliyor. Buda ayrı bir artı. Üst taraf parlak kenarlar köşeli bir tasarıma sahip. Gerçekten masada baba bir kulaklık gibi duruyor. Bunu kesin olarak belirtebilirim.
CS:GO Performansı nasıl ?
CS oynarken önceden Xiaomi Piston 3 kulaklığımı kullanıyordum. Memnundum fakat artık bir bilgisayar kulaklığı almak istedim. Bu kulaklığa geçince sesler daha değişik gibi geldi. Daha tiz gibi. Denemeden anlaşılmaz diyebilirim. Tüm kulaklıklar için geçerli bu. Şimdi soruya gelelim. Tünel girişinden mid'de bulunan adamın sesini çok rahat alıyorsunuz.
Müzik Performansı nasıl ?
Müzik performansından çok ümitli olmasam da dinlediğimde çok güzel berrak bir ses veriyor. Ayrıca bass verince biraz titriyor kulaklık. Hissedebiliyorsunuz. Bence artı bir özellik ama kimisinin de hoşuna gitmeyebilir.
Mikrofonu nasıl ?
Mikrofonu o kadar güzel ki, sanki harici bir mikrofon almışsınız ondan kayıt alıyormuşsunuz gibi bir kalitede.
Memnun musun ?
Daha bugün aldım ve şuan için çok iyi diyebilirim.Bu kulaklık genelde Logitech G230 ile karşılaştırılıyor. Bu kulaklığa fark atar kesinlikle. Dışarıya hiç ses vermiyor. Dışarıdan ses de almıyor. Yalıtımı mükemmel.

Sorularınızı bekliyorum. :)

13932913_1775009936079767_7587152087207180736_n.jpg 13934936_1775022162745211_7875089847493665152_n.jpg fr_hs-chs302.jpg 0012438_700_0.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir şey soracağım Piston 3 önerir misin ? Müzik amaçlı almayı düşünüyorum sence nasıldır görüşlerini bekliyorum. Özellikle müzik performansını merak ediyorum deneyimlerini paylaşırsan sevinirim.

Bir şey soracağım Piston 3 önerir misin ? Müzik amaçlı almayı düşünüyorum sence nasıldır görüşlerini bekliyorum. Özellikle müzik performansını merak ediyorum deneyimlerini paylaşırsan sevinirim.
Kesinlikle öneriririm. 45 TL civarına bulabileceğin en iyi kulaklıktır kendisi. Yalıtımı biraz kötü okadar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı