Çözüldü Corsair RM750X hangi ekran kartlarını destekler?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BarisA09

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dostlar aklımda bir soru oluştu bu PSU CPU PCI girişler aynı. Ben R7 5800X kullansam ve buna 3070 Ti veya 307'ü taksam takabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Almayı düşündüğüm ekran kartı 3070 Ti ASUS ROG STRIX yani olmaz mı?

Kartta 3x8 pin yani 24 pinlik bir güç besleme girişi var.

Elimizde toplamda 8+4 pin işlemci ve 8+8+8 ekran kartı girişi var, bunları da karşılayacak 4 PCIe (6+2) ve 2 CPU (4+4) pin var.

Normal klasik bir kablolama yapacaksın yani, farklı bağlantılara yapacağın farklı bir şey yok.

1643134755772.png

Fotoğrafta gördüğün gibi, kablolar tek kabloda 2 bağlantı olacak şekilde tasarlanmış VGA güçte.
PCI-e konnektörü ile CPU güç girişleri aynı değil. CPU 4+4, VGA ise 6+2'dir.

Tam olarak soruyu anlamadım açıkçası, daha net olabilir misin?

PCI-e konnektörü ile CPU güç girişleri aynı değil. CPU 4+4, VGA ise 6+2'dir.

Tam olarak soruyu anlamadım açıkçası, daha net olabilir misin?
PSU'da PCIe güç çıkışları da CPU güç çıkışları da aynı yere takılıyor, onu kastetmiş.

PSU'da PCI-e güç çıkışları da CPU güç çıkışları da aynı yere takılıyor, onu kastetmiş.

He tamam şimdi anladım.

Kartındaki VGA güç pinlerine ve anakartındaki CPU besleme pinlerine bağlı bir durum, örneğin kartında 8+6 pin varsa 4+4 pin ile 8 pini karşılayıp sadece tek bir PCI-e 6 pin kullanarak ekran kartına güç verebilirsin.

Veya anakartında 8 pin işlemci girişi varsa da PCI-e kablosu olarak 6+2'yi tırnak ile birleştirip 8 pin yaparak kullanabilirsin. İki kablo da 12v kanalı için olduğundan sorun teşkil etmeyecektir.

Bunu sormaya çalışmıştın değil mi? Cevabın istediğin gibi mi yani?

He tamam şimdi anladım.

Kartındaki VGA güç pinlerine ve anakartındaki CPU besleme pinlerine bağlı bir durum, örneğin kartında 8+6 pin varsa 4+4 pin ile 8 pini karşılayıp sadece tek bir PCI-e 6 pin kullanarak ekran kartına güç verebilirsin.

Veya anakartında 8 pin işlemci girişi varsa da PCI-e kablosu olarak 6+2'yi tırnak ile birleştirip 8 pin yaparak kullanabilirsin. İki kablo da 12v kanalı için olduğundan sorun teşkil etmeyecektir.

Bunu sormaya çalışmıştın değil mi? Cevabın istediğin gibi mi yani?

ASUS ROG STRIX B550 F kullanıyorum sıkıntı olmaz gibi.

ASUS ROG STRIX B550 F kullanıyorum sıkıntı olmaz gibi.

Ekran kartı modelini de söyler misin? 8+4 pin işlemci güç bağlantıları, PSU'da iki adet 4+4 pin var. Yani 8+8'lik bir işlemci güç beslemen var işlemci kanadında.

Almayı düşündüğüm ekran kartı 3070 Ti ASUS ROG STRIX yani olmaz mı?

Kartta 3x8 pin yani 24 pinlik bir güç besleme girişi var.

Elimizde toplamda 8+4 pin işlemci ve 8+8+8 ekran kartı girişi var, bunları da karşılayacak 4 PCIe (6+2) ve 2 CPU (4+4) pin var.

Normal klasik bir kablolama yapacaksın yani, farklı bağlantılara yapacağın farklı bir şey yok.

1643134755772.png

Fotoğrafta gördüğün gibi, kablolar tek kabloda 2 bağlantı olacak şekilde tasarlanmış VGA güçte.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı