Corsair RM850 vs ASUS ROG STRIX 850W

vKai

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Uçak Teknisyeni
3080 ve 5600X'li sistem için PSU arıyorum . Alımda hep RM850 PSU modeli vardı lakin stokların olmayışını gördükten sonra ASUS modeline kaymaya karar verdim. Alacak olsanız hangi markayı tercih ederdiniz, nedenleri ile yazarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
ROG STRIX daha iyidir.

ASUS 850W fiyatına ASUS 1000W satıyor sinerji de 1000W almak daha mantıklı değil mi zaten 850W stok yok. Ama 1000W'da hiç video yok yeni mi çıktı çözemedim ASUS'un sitesinde bile ürünü zor buldum ara ürün gibi geldi bana.

ASUS 850W fiyatına ASUS 1000W satıyor sinerji de 1000W almak daha mantıklı değil mi zaten 850W stok yok. Ama 1000W'da hiç video yok yeni mi çıktı çözemedim ASUS'un sitesinde bile ürünü zor buldum ara ürün gibi geldi bana.

Şu üründen bahsediyorsanız alınabilir, ara ürün değil, direkt seriye ait:

1. seviye (en üst kalite) kapasitörler kullanılmış.

DC to DC ve LLC dönüştürücü kullanılmış.

Voltaj regülasyonu olarak başarılı.

Hold-up time olarak iyi iş çıkarmış.

Ani akım olarak 96A gibi çok kötü bir değer almış. Açıkcası şaşırdım.

%100 yükte 45 derece civarı, başarılı.

%100 yükte 40 dba ses çıkarmış.

Çapraz yükte başarılı.

Geçici yanıt testlerini başarıyla geçmiş.

Dalgalanma olarak iyi bir sonuç almış.

Verimlilik olarak iyi durumda.

Not: Bu değerler 750W modeli için:

Şu üründen bahsediyorsanız alınabilir, ara ürün değil, direkt seriye ait:

1. seviye (en üst kalite) kapasitörler kullanılmış.

DC to DC ve LLC dönüştürücü kullanılmış.

Voltaj regülasyonu olarak başarılı.

Hold-up time olarak iyi iş çıkarmış.

Ani akım olarak 96A gibi çok kötü bir değer almış. Açıkcası şaşırdım.

%100 yükte 45 derece civarı, başarılı.

%100 yükte 40 dba ses çıkarmış.

Çapraz yükte başarılı,

Geçici yanıt testlerini başarıyla geçmiş.

Dalgalanma olarak iyi bir sonuç almış.

Verimlilik olarak iyi durumda.

Aynen bu ürün internette baktımda PSU bakımından ülkede kıtlık var RM850'yi bekleyebilirim ama RM850'de japon kapasitör yok japon kapasitör olan modeli RM850X oda ASUS 1000W ile aynı fiyat.
Bilemedim açıkcası 850W ile 1000W arasında elektrik faturamda artış olur mu? Evden çalışmaya başlayacağım günde 10 saat açık kalıyor sistem.
Ek olarak ASUS 850W 1750TL'ye satılıyor. Stok gelince fiyatına zam gelir diye tahmin ediyorum hazır 1000W indirime girmişken mantıklı duruyor.

Aynen bu ürün internette baktımda PSU bakımından ülkede kıtlık var RM850'yi bekleyebilirim ama RM850'de japon kapasitör yok japon kapasitör olan modeli RM850X oda ASUS 1000W ile aynı fiyat.
Bilemedim açıkcası 850W ile 1000W arasında elektrik faturamda artış olur mu? Evden çalışmaya başlayacağım günde 10 saat açık kalıyor sistem.

Şu PSU da ihtiyacınızı karşılayacaktır, RMX modeli, 750W olduğuna bakmayın, iyidir, 3080 için yeterli olacaktır yüksek ihtimalle:

Elektrik faturasında çok fazla fark yoktur aralarında.

Şu PSU'da ihtiyacınızı karşılayacaktır, RMX modeli, 750W olduğuna bakmayın, iyidir, 3080 için yeterli olacaktır yüksek ihtimalle:

Elektrik faturasında çok fazla fark yoktur aralarında.

5600X'e OC yapmayı düşünüyorum almışken 750 almayayım dedim. Attığınız PSU ile ASUS 1000W aynı fiyattalar 1000W almak daha mantıklı değil mi ileriye dönük.

5600X'e OC yapmayı düşünüyorum almışken 750 almayayım dedim. Attığınız PSU ile ASUS 1000W aynı fiyattalar 1000W almak daha mantıklı değil mi ileriye dönük.

Evet, bir daha düşündüm de, ASUS almak daha mantıklı.

Ani akım değerleri dışında güzel iş çıkarmış, alınabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı