Çözüldü Corsair Spec-Delta mikrofon kullanılamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Proposition Joe

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar dostlar elimde başlıkta da belirtmiş olduğum Corsair Spec Delta kasa ve anakart olarak da Gigabyte B40M-S2H bulunmakta. Kasanın arka çıkışına hoparlör bağlı ancak ön tarafta hem kulaklık hem mikrofon işareti olan porta normal telefon kulaklığı bağladığımda kulaklığı kullansam da mikrofonu kullanamamaktayım. Bu durum için ekstra bir aparat vb. almam gerekir mi?

Çözüm
Bende de aynı kasa var, bende mikrofon çalışıyor kulaklığı ön tarafa takınca. Ses ayarlarında mikrofon gözüküyor mu? Eki Görüntüle 677777
giriş cihazı yok olarak gözüküyor
Oraya takılan telefon kulaklığı tam olarak çalışması lazım. Ben sorunsuz kullandım. Belki de anakartta ön mikrofon bağlantısı yapılmamıştır.
tekrar kontrol edicem hocam
Kasanın ses girişleri bu şekilde ön panel için olan tarafta HD yazan şey için herhangi bir kablo yok ancak audio kısmı için kablo tam oturuyor sorunsuz.
IMG_20200922_235950.jpg

Sorun çözüldü olarak işaretlenebilir.
Sorunu şu şekilde çözdüm öncelikle kulaklığı bilgisayara bağladığımda Realtek programından çıkan pop-up'dan önce mik girişi ardından çıkan ikinci pop-up'da ise kulaklığı seçtim. Sorunsuz kullanıyorum şuanda.
Bende de aynı kasa var, bende mikrofon çalışıyor kulaklığı ön tarafa takınca. Ses ayarlarında mikrofon gözüküyor mu? Eki Görüntüle 677777
giriş cihazı yok olarak gözüküyor
Oraya takılan telefon kulaklığı tam olarak çalışması lazım. Ben sorunsuz kullandım. Belki de anakartta ön mikrofon bağlantısı yapılmamıştır.
tekrar kontrol edicem hocam
Kasanın ses girişleri bu şekilde ön panel için olan tarafta HD yazan şey için herhangi bir kablo yok ancak audio kısmı için kablo tam oturuyor sorunsuz.
IMG_20200922_235950.jpg

Sorunu şu şekilde çözdüm öncelikle kulaklığı bilgisayara bağladığımda Realtek programından çıkan pop-up'dan önce mik girişi ardından çıkan ikinci pop-up'da ise kulaklığı seçtim. Sorunsuz kullanıyorum şuanda.

Son düzenleme:
Çözüm
Giriş cihazı yok olarak gözüküyor.

Tekrar kontrol edeceğim hocam.
Kasanın ses girişleri bu şekilde ön panel için olan tarafta HD yazan şey için herhangi bir kablo yok ancak Audio kısmı için kablo tam oturuyor sorunsuz. Eki Görüntüle 677862
Sorunu şu şekilde çözdüm öncelikle kulaklığı bilgisayara bağladığımda Realtek programından çıkan pop-up'dan önce mik girişi ardından çıkan ikinci pop-up'da ise kulaklığı seçtim. Sorunsuz kullanıyorum şu anda.

Hocam, nasıl çözdünüz? Ben bu işin biraz cahiliyim. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

Hocam, nasıl çözdünüz? Ben bu işin biraz cahiliyim. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

Bir önceki mesajda mevcut zaten. Bilgisayarda aynı anda kulaklık ve hoparlör takılı ise ikisininde jacklarını çıkartın ardından önce hoparlörü takın bilgisayara ve ön hoparlör çıkışı olarak seçin. Ardından kulaklığı takın ve sırasıyla mikrofon girişi ve kulaklığı seçin ardından sorunsuz kullanabilirsiniz.

interneti seviyorum <3 yaklaşık tam 2 sene önce aynı sorunu yaşamışım ve 2 sene sonra tekrar aynı sorunu yaşadım ve bu sorunumu google'da arattım :) karşıma çıkan cevap kendi konum oldu ve kendi çözümüm ile çözüme ulaştım.

eğer 2 sene sonra tekrar aynı sorunla karşılaşırsam diye not bırakayım. gigabyte uygulamasında aygıtın gelişmiş ayarlar kısmını aşağıdaki gibi yaptım bu sefer ek olarak :)
1669411653035.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı