Corsair Spec-Delta RGB soğutması nasıldır?

Eren004

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.
Corsair Carbide serisi Spec-Delta RGB kasa almayı düşünüyorum ama sorun olmaması için sizlere danışıyorum. Bu sistemle bir sıcaklık sorunu yaşar mıyım? İleride işlemcimi yükseltirsem sorun yaşar mıyım?

Sistemim;

AMD Ryzen 3 3100 + stok fan.
ASUS RX580 8 GB Dual OC.
Gigabyte B550M S2H.
G.Skill 8 GB 3600MHz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ortalama hava akışına sahip, RX 580 Dual soğutması pek iyi değil. Sıcaklık sorunu yapabilir. Mümkünse başka modellere yönelin.

İleride işlemcini yükseltirsen yanında Prism stok fan gönderilen bir işlemci almaya özen göster. İkinci olarak kasa ne kadar fazla hava alırsa ve açık alanda bulunursa hava sürkilasyonu olursa o kadar kasa soğuk olur fan sayısı önemli değil. Kasanın temperli camı var ön tarafında var ve alt tarafında var gayet iyi bir kasa şimdiden hayırlı olsun.

Kasayı kullanıyorum, ne mükemmel, ne kötü. Ama iyi. En alt fandan gayet güzel hava içeri giriyor, en üst fandan da hava gayet güzel içeri giriyor üstteki ufak yer sayesinde, ortadaki fan onlar kadar olmasa da oda içeriye soğuk hava üflüyor. Ama ön kapağı çıkarınca tabii 3 fanda soğuk havayı içeriye direk üflüyor ama o zamanda tozlar sistemi bırakmıyor.

Kasayı kullanıyorum, ne mükemmel, ne kötü. Ama iyi. En alt fandan gayet güzel hava içeri giriyor, en üst fandan da hava gayet güzel içeri giriyor üstteki ufak yer sayesinde, ortadaki fan onlar kadar olmasa da oda içeriye soğuk hava üflüyor. Ama ön kapağı çıkarınca tabii 3 fanda soğuk havayı içeriye direk üflüyor ama o zamanda tozlar sistemi bırakmıyor.
Aynı ekran kartını kullandığımız için sorayım. Ekran kartınız %100 kullanımda maks kaç derece gördü ?

Yeni konular

Geri
Yukarı