Corsair ürün değişimi için hangi kargoya verilmeli?

HS35 kronik sorunlu bir kulaklık. Corsair üzerinden RMA süreci başlatıyorsunuz ve onlar da attığınız görsel - videolara göre ürünü inceliyorlar ve RMA sürecinizi duruma göre kabul ediyorlar.

Kabul sonrası ya karşı ödemeli olarak ürünü onlara kargoluyorsunuz. Ya da onlar size ön ödemeli DHL etiketi yolluyor ve yine hiçbir ücret ödemeden ürünü onlara yolluyorsunuz.

Birçok Corsair ürünümü RMA süreci sayesinde arızalanmaları sonucu değiştirdim. En son 2022 başında RAM kitimi bu yolla değiştirdim. Hiçbir RMA sürecimde bir kuruş ödemedim ve ödeyeni de pek duymadım.

Tabii Glaive RGB farem ve RM750x PSU'm, ikisi de bozulduğunda Türkiye satıcıları ile iletişime geçmiştim. İlgilenmediler, kullanıcı hatası deyip kapattılar. Ancak ikisi de RMA süreci ile değiştirildi.

Yurt dışı RMA imkanı varken, hangi marka olursa olsun Türkiye servisine göndermek akıl karı değil.
Aynı konu hakkında Corsair'in kendisi ile de iletişime geçtim ve verdikleri cevap şu: Hello Eren, shipment of the unit to the warehouse for replacements have to be covered by the customers I do apologize.
Anladığım kadarıyla kargoyu benim ödemem gerektiğini söylüyorlar, ne yapmalıyım ?

Geri
Yukarı