Corsair ve Kingston RAM'ler uyumlu olur mu?

Mikay

Picopat
Merhabalar.
Sistemim:
Anakart: MSI B450 GAMING Plus Max.
CPU: Ryzen 3 3200G.

Ben APU sistem kullanıyorum. Sisteme RAM aldığımda Corsair Dominator 4 GB 2666(2133) MHz RAM almıştım, sonra bunun aynısını alırım diye. Şansıma bulamadım aynısını. Bütçe kısıtlı olduğu için mecburen Kingston marka 4 GB 2400MHz RAM almak zorunda kaldım. Takmadan önce Corsair RAM'ı MHz artırarak 2400 yaptım.
Sizden sormak istediğim; bu RAM'larla böyle birkaç ay idare edebilir miyim çift RAM alana kadar? Oyun oynarsam (eski oyunlar, mesela; GTA SA, Max Payne vs) bir sıkıntı çıkmaz değil mi? Tavsiyeleriniz ne?
Cevaplarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar.
Sistemim:
Anakart: MSI B450 GAMING Plus Max.
CPU: Ryzen 3 3200G.

Ben APU sistem kullanıyorum. Sisteme RAM aldığımda Corsair dominator 4 GB 2666(2133) MHz RAM almıştım, sonra bunun aynısını alırım diye. Şansıma bulamadım aynısını. Bütçe kısıtlı olduğu için mecburen Kingston marka 4 GB 2400MHz RAM almak zorunda kaldım. Takmadan önce Corsair RAM'ı MHz artırarak 2400 yaptım.
Sizden sormak istediğim; bu RAM'larla böyle birkaç ay idare edebilir miyim çift RAM alana kadar? Oyun oynarsam (eski oyunlar, mesela; GTA SA, Max Payne vs) bir sıkıntı çıkmaz değil mi? Tavsiyeleriniz ne?
Cevaplarsanız sevinirim.

Uyumlu olur tabii ki anakartla uyumlu ise ama aynı marka aynı model alsanız daha iyi olurdu uyumlu olur.

Çalışabilir de, çalışmayabilir de..

Kit olarak almak her zaman sorunsuz oluyor. Mavi ekran sorunlarıyla boğuşabilirsiniz, çip farklılıklarından dolayı.

Uyumlu olur tabii ki anakartla uyumlu ise ama aynı marka aynı model alsanız daha iyi olurdu uyumlu olur.
Keşke aynı model ala bilsem yok ki.. 3aydan sonra çift ram ala bilirim.. merak etdiğim ise sadece bu ramlar ile idare ede bilirmiyim? Bir kaç ay.. oyun falan oynasam bir sorun olur mu?

CL, MHz değerleri aynı ise yüksek ihtimal uyumlu olacaktır. Fakat elinizdeki RAM'ı satıp kit halinde almanızda fayda var. Uymayabilir. En kötü aynı marka almanızı öneririm.

Geri
Yukarı