Corsair Vengeance Pro RGB 2x8 çipi nedir?

Mamacita

Hectopat
CMW16GX4M2D3600C18.

Modeli e-die Sku'dan aratınca yok ama altta filteleyip bakınca çıkıyor. Tam olarak çipi nedir? Aldım iade edilmeli mi? XMP ile sıkıntı çıkarır mı? Çok fazla kulaktan dolma bilgiler var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rastgele çip çıkıyor 3600-18 Corsair RAM'lerden. En sık görülen çip ise Samsung C-Die. En kötü DDR4 RAM çiplerinden birisi. Normal kullanıcı için sıkıntı yok ama OC yapacaksanız tercih etmeyin. Çünkü yüksek ihtimal Samsung C-Die çıkacak.

OC için müsait bir bellek değil. MSI BIOS ekranında Memory Try It ile denediğim hiçbir bellek hızında çalışmadı. Hynix CJR çip var ama yine de yaramaz. Bunun dışında RAM ile ilgili bir sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum. Ayrıca RGB aydınlatması ve iCUE uygulaması üzerinden kontrolü gayet basit ve güzel.

Rastgele çip çıkıyor 3600-18 Corsair RAM'lerden. En sık görülen çip ise Samsung C-die. En kötü DDR4 RAM çiplerinden birisi. Normal kullanıcı için sıkıntı yok ama OC yapacaksanız tercih etmeyin. Çünkü yüksek ihtimal Samsung C-die çıkacak.

XMP'den 3600 seçip bırakıyorum ekstra bir işe girmiyorum yeterli olur herhalde. Teşekkürler ilginize.

OC için müsait bir bellek değil. MSI BIOS ekranında Memory Try It ile denediğim hiçbir bellek hızında çalışmadı. Hynix CJR çip var ama yine de yaramaz. Bunun dışında RAM ile ilgili bir sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum. Ayrıca RGB aydınlatması ve iCUE uygulaması üzerinden kontrolü gayet basit ve güzel.
Onun sebebi Memory Try It denemeniz hocam. Hynix CJR ortalama bir çip. Ama şöyle bir sıkıntı var, şu ana kadar pek çok insanın RAM'ine OC yaptırdım, sadece 2 kişininki bozuldu. O iki kişide bulunan RAM de Corsair Vengeance RGB Pro 3200-16 Hynix CJR çipliydi :D Yani ben pek tesadüflere inanmam ama bu kadar da olmaz dedirtti.

Geri
Yukarı