Corsair Vengeance RGB Pro 2x8 3200 MHz CL16 RAM Gigabyte B450M S2H Anakarta Uyar mı?

Emre Kalaç

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Dün akşam Ryzen 5 1600 işlemci ve Gigabyte B450M S2H anakart sipariş ettim. Elimde ise Corsair Vengeance RGB Pro 2x8GB(16 GB) 3200MHz RAM var. Sizce bu RAM'ler sipariş ettiğim anakartla uyumlu mudur?

CMW16GX4m2C3200c16 yazıyor ramlarin arkasında. Anakartın destek listesinden baktığımda çok yakın olanlarını gördüm ama tam olarak aynısını göremedim. (Örn; CMK16GX4m2B3200c16)
Sizce uyar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk önce biostan ilk fotoğraftaki seçeneğe tıkla gir. Sonra ikinci fotoğraftaki xmp devre dışını profil1 yap. Üçüncü fotoğrafta bende 32 yazan yere 30yaz sonra kaydedip çıkEki Görüntüle 470945Eki Görüntüle 470948Eki Görüntüle 470951
hızlı yanıtın için çok teşekkürler. bir de benim kasamda 2 adet fan var. ancak anakart üzerinde tek fan çıkışı bulabildim. ikisini bir nasıl aktif şekilde kullanabilirim fanlarımın?

bana link atabilir misin acaba yanlış şeyi almayayım :)
bir de o frekans değerlerini girdiğim yerlerin ikisine de mi 30 girmem gerek sol taraf auto da mı dursun?

son attığım fotoğraftaki mouse imlecinin üstündeki kısıma 30 yazarsan olacaktır

son attığım fotoğraftaki mouse imlecinin üstündeki kısıma 30 yazarsan olacaktır
auto da durursa olmamış mı oluyor peki? bios u yeniden başlattığımda 3067 olarak gösteriyor ram leri çünkü.
bir de bu bios f40 sürümü son sürüme güncelleyeyim mi gerek var mı?

auto da durursa olmamış mı oluyor peki? bios u yeniden başlattığımda 3067 olarak gösteriyor ram leri çünkü.
bir de bu bios f40 sürümü son sürüme güncelleyeyim mi gerek var mı?
Evet xmpnin açık olması gerekiyor 3000mhzde kullanmak için. Biosu güncel kullanmak daha iyi olur güncelleyin bence

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı