Corsair Vengeance RGB Pro overclock sonrası hatalar

• Konuyu başlatan kino
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 108
  • Görüntüleme 6B
@classy01 alacağım alacağım zaten RGB ile işim yok zamanında öylesine almıştım onu. Birisi 1 aylık OC sonrası patladı diğeri zaten doğuştan çöp. İşin garip Yani Corsair gibi müşteri memnuniyeti yüksek ve isim yapmış bir firmaya yakışmadı.

@classy01 alacağım alacağım zaten RGB ile işim yok zamanında öylesine almıştım onu. Birisi 1 aylık OC sonrası patladı diğeri zaten doğuştan çöp. İşin garip Yani Corsair gibi müşteri memnuniyeti yüksek ve isim yapmış bir firmaya yakışmadı.
Ne kadar ekmek o kadar köfte mantığı Corsair'de her zaman işlemiyor. Misal Dominator Platinum RGB alıp bile sorun yaşayabiliyorsun.

Maden dönüp dolaşıp ballistix alcaksın dün neden almadın ki direk.

Maden dönüp dolaşıp ballistix alcaksın dün neden almadın ki direk.

800 TL iadeyi alıp nereye gideyim, satsam bile ölüsü 1000 TL.
Var, üşenmem dersen söyleyeyim.

DRAM 3600 MHz
tCL 18
tRCDRD 23
tRCDWR 23
tRP 23
tRAS 46
tRC 76
DRAM Voltage 1.35V

Boot etmezse BIOS sıfırlarsın.

Bir yerde C-die 1.3-1.33v arasını daha çok seviyor diye okudum. Ben bunu yine satacağım fiyatı sıfır Crucial alacak seviyelere indirdim de 1-2 test daha fena olmaz gibi tabii uğraşmam dersen sorun değil.

@Karındeşen senin farklı bir forumda C-die konunu gördüm voltajlar biraz yüksek gibi geldi ama 1.37v oluyor mu bu çöpe?

Son düzenleme:
800 TL iadeyi alıp nereye gideyim, satsam bile ölüsü 1000 TL.

Bir yerde C-die 1.3-1.33v arasını daha çok seviyor diye okudum. Ben bunu yine satacağım fiyatı sıfır Crucial alacak seviyelere indirdim de 1-2 test daha fena olmaz gibi tabii uğraşmam dersen sorun değil.

@Karındeşen senin farklı bir forumda C-die konunu gördüm voltajlar biraz yüksek gibi geldi ama 1.37v oluyor mu bu çöpe?
Bendeki C-Die'a ben 1.37V vermiştim yağ gibi akıyordu ancak genel olarak 1.35V ve aşağısı öneriliyor. Bir de her bin 1.37V yemeyebiliyor. Taiphoon Burner alabilir miyim tekrar?

Bendeki C-Die'a ben 1.37V vermiştim yağ gibi akıyordu ancak genel olarak 1.35V ve aşağısı öneriliyor. Bir de her bin 1.37V yemeyebiliyor. Taiphoon Burner alabilir miyim tekrar?

Screenshot_2.png

@kino şansına gelen Samsung C-Die bile kötü versiyon. CRC olsaydı 4133MHz CL19'a kadar yolu vardı. Gerçi 3466-3733MHz aralığında versiyonları çok fark etmiyor.
3133MHz CL14-17-8-..-370 1T falan yapılabilir. Sizdeki 1.4v'ye kadar stabil ama kasadaki hava akışı kötüyse yüksek sıcaklık yüzünden stabilitesi bozulabilir.

@Toxpox kasam fena sayılmaz Corsair 270R kullanıyorum, iç hacmi bayağı geniş 3+1 fan dizilimi de mevcut. İşlemci 60-65, ekran kartı 65-68 derece takılıyor diyebilirim. Bu RAM'lerden kurtulup yerine Crucial Ballistix alacağım. Şu RAM de f/p olarak aklımı çeliyor arada ama sanıyorum içinden çıkan çiplerin ne olacağı belli olmuyormuş.

@kino attığın RAM'in XMP'si 3200MHz CL16-18-18-36 yani Samsung C-Die bile çıkabilir. F/P diyerek alırsın ama P'sini göremezsin.
Uygun fiyata performans arıyorsan Ballistix dışında pek bir tercih yok gibi. Kingston'daki DJR'lar da çok iyi ama düşük frekansta Micron E-Die kadar düşük gecikmeye daha zor ulaşıyor DJR'lar. Ryzen işlemci de olduğu için 3733MHz'e kadar -hatta daha düşük bile olabilir- optimum frekansta kalabilirsin bu da Micron Rev.E'yi daha çekici yapıyor. (D/C)JR çipleri de 3600+MHz CL14 olabilir elbette ama Micron Rev.E'yi öneririm.

Geri
Yukarı