Corsair Vengeance RGB Pro uyumlu anakart önerisi

Dyvanx

Hectopat
Ben Gaming gecelerinden indirim kovalıyorum geçenlerde yine Gaming Gecesin'den bu RAM'i 790 TL'ye aldım. Anakart olarak ne almalıyım? Bir türlü karar veremedim. Şu anlık aklımda şu anakart var.
Daha iyi bir öneriniz varsa yazarsanız çok mutlu olurum.
Anakart için bütçem: 800 TL.
İşlemci olarak: AMD Ryzen 5 3600 almayı düşünüyorum.
Kasa: MSI Forge 100R.

Ben Gaming gecelerinden indirim kovalıyorum geçenlerde yine Gaming Gecesin'den bu RAM'i 790 TL'ye aldım. Anakart olarak ne almalıyım? Bir türlü karar veremedim. Şu anlık aklımda şu anakart var.
Daha iyi bir öneriniz varsa yazarsanız çok mutlu olurum.
Anakart için bütçem: 800 TL.
İşlemci olarak: AMD Ryzen 5 3600 almayı düşünüyorum.
Kasa: MSI Forge 100R.

Burada daha ucuz

Çoğu anakartın uyumluluk listesinde yazmasa da yüksek ihtimalle sorunsuz çalışacaktır. Anakart olarak en düşük Gigabyte B450M S2H öneririm. Gaming Gecesi'nde indirime girerse TUF B450M-Pro ve TUF B450-Plus modellerini öneririm.

Aldığınız ram MSI anakartın'ın uyum listesinde yok bilginiz olsun. Anakart ve ram seçerken uyum listelerini mutlaka kontrol edin.

Ayrıca paylaştığınız anakart kağıt üzerinde çok iyi görünse de maalesef soğutma vs hiç bir şey yok.

Bu fiyatlara Aorus B450M alabilirsiniz fakat onunda ram uyum listesinde aldığınız ram yok.

Uyum listesinde olmaması bir risktir bazen gerçekten hiç sorun çıkmaz rahatlıkla kullanırsınız ama bazen de denk geliyorum mavi ekrandan kurtulamıyor kullanıcılar.

Aldığınız RAM MSI anakartın'ın uyum listesinde yok bilginiz olsun. Anakart ve RAM seçerken uyum listelerini mutlaka kontrol edin.

Ayrıca paylaştığınız anakart kağıt üzerinde çok iyi görünse de maalesef soğutma vs hiçbir şey yok.

Bu fiyatlara Aorus B450M alabilirsiniz fakat onunda RAM uyum listesinde aldığınız RAM yok.

Uyum listesinde olmaması bir risktir bazen gerçekten hiç sorun çıkmaz rahatlıkla kullanırsınız ama bazen de denk geliyorum mavi ekrandan kurtulamıyor kullanıcılar.

Çoğu anakartın uyumluluk listesinde yazmasa da yüksek ihtimalle sorunsuz çalışacaktır. Anakart olarak en düşük Gigabyte B450M S2H öneririm. Gaming gecesi'nde indirime girerse TUF B450M-PRO ve TUF B450-PLUS modellerini öneririm.

Bana zaman ayırıp önerilerinizi yazdığınız için çok teşekkürler.
Burada daha ucuz

Çok teşekkür ederim daha ucuza bulmam iyi oldu ama belki almam bu anakartı.

Son düzenleme:
Benim anakartımda ram uyumluluk listesinde var ama versiyon tutmuyor bir sorun olur mu acaba?
Versiyon farkı demek içindeki bellek chiplerinin ve kontrolcüsünün farklı olabileceği anlamına geliyor. Yani yine uyum sorunu yaşayabilirsiniz. QVL listesi test edilmiş RAM'ler anlamına gelir. Listede olmayan RAM'ler kısaca risklidir. Hiç bir sorun olmadan kullanabilirsiniz de bu tamamen şans.

Geri
Yukarı