Çözüldü Corsair Vengeance Windows 10 sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ruthlesscan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba Recep bey benim bir sorunum var. Bilgisayarımı 8 GB RAM'den 16 GB RAM'e yükselttim ancak sistem özelliklerinde 16 GB RAM (11.9 GB kullanılabilir) diyor. Bunun çözümü için ne yapmam gerek ?

• Anakart: MSI Gaming 970
  • İşlemci: AMD FX 8300
  • RAM: Corsair Vengeance 4x4 1600 MHZ CL9
  • İşletim Sistemi: Windows 10 64 Bit

Çözüm
Öyle yaptım zaten BIOS en güncel sürümünde RAM'leri kontrol ettim herhangi bir sıkıntı yok. RAM'leri görmese yanında 16 GB yazmaz. 16 GB yazıyor yanında parantez içinde 11.9 GB kullanılabilir yazıyor.

Sorun çözüldü ilginiz için teşekkürler. Windows 10'a yeni güncelleme gelmiş onu yükledim sorun halloldu.
Ramleri çıkartarak tekrar düzgün bir şekilde yerleştirin. Rehberde nasıl takacağınız gösteriliyor
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BIOS'unuz güncel mi?
Ramleri 4x4 kit olarak almadıysanız anakart kitapçığından bakıp ramleri ona göre takın, örneğin DIMM1 ve DIMM3 dual chanel aynı tür iki rami ona diğer iki remi de DIMM2, DIMM4'e gibi.

Öyle yaptım zaten BIOS en güncel sürümünde RAM'leri kontrol ettim herhangi bir sıkıntı yok. RAM'leri görmese yanında 16 GB yazmaz. 16 GB yazıyor yanında parantez içinde 11.9 GB kullanılabilir yazıyor.

Sorun çözüldü ilginiz için teşekkürler. Windows 10'a yeni güncelleme gelmiş onu yükledim sorun halloldu.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı