Corsair Void Elite cızırtı sorunu

Benseno

Femtopat
Katılım
15 Nisan 2021
Mesajlar
5
Beyler ben İtopya'dan Corsair Void Elite RGB kulaklık aldım ama kulaklık iCUE(kulaklığın RGB,7.1 ayarları için kendi uygulaması) yazılımıyla cızırtı yapıyor. Bunu garantiye göndersem iade alırlar mı veya değişim yaparlar mı?
 
Son düzenleyen: Moderatör:

0Emir

Centipat
Katılım
4 Mayıs 2020
Mesajlar
559
Çözümler
1
Gerek yok iadeye, çözümü var.
iCUE yüklemeden önce ve kulaklığın alıcısını USB’ye takmadan önce Windows 10’un otomatik driver yükleme özelliği kapatılıp iCUE yüklenir, sonra alıcı takılırsa düzgün driver yükleniyor ve sorun olmuyor.

Yok iCUE yüklenmiş, iCUE yüklenmeden önce alıcı USB’ye takılmış, driver vs problemi oluşmuş ise iCUE özel program ile tamamen siliniyor, Aygıt Yöneticisi’nden konu ile alakalı bölümde bulunan tüm driverlar tek tek siliniyor, alıcı USB’den çıkartılıyor, restart atılıyor. Windows 10’un otomatik driver yükleme olayı kapatılıyor, restart atılıyor. Böylece bilgisayar yeniden başlatıldığında iCUE’ya ve driverlara ait hiçbir şey kalmıyor. Önce iCUE yüklenip sonra alıcıyı takınca sadece iCUE kendi driverını yüklemiş oluyor. Sorunsuz kullanılıyor.

Cızırtı sorunu da bu şekilde halledilmiş oluyor. Eğer yine cızırtı sorunu olursa farklı bir çözümü daha var. O da %99 hallediyor sorunu.

Yani kronik değil. Daha doğrusu kulaklıklarda ya da iCUE’da sorun yok. Zaten eski iCUE sürümlerinde de sorun yok. Windows 10‘un kafasına göre uydurduğu driver yüzünden oluyor bu sorun. Şimdilik görünen o.

Birde USB 3.0 veya 3.1 girişlerinin kullanılması ve anakartta 3.0 ya da 3.1 USB girişi varsa direk anakart çıkışlarına takılması isteniyor alıcının. Sorunsuz kullanan da çok.
 

0Emir

Centipat
Katılım
4 Mayıs 2020
Mesajlar
559
Çözümler
1
Çözümü anlamadım da biraz daha detaylı anlatır mısınız?

Yani daha açık bir şekilde; kulaklığı bilgisayara hiç takmadan önce aşağıdakini uyguluyorsun.
Ondan sonra iCUE Software | Drivers | Software | CORSAIR ICUE'yi indiriyorsun. İndirme bittikten sonra iCUE açıkken kulaklığı takıyorsun.

Eğer daha önce kulaklığı taktıysan önce driverları kaldırman gerekli.
 
Yukarı