Corsair Void Elite RGB 7.1 Surround kulaktan düşme sorunu

Ege Beder

Kilopat
Daha fazla  
Aranızda kullanan varsa yarımcı olabilirse sevinirim. Bazı kişiler 1 2 konuda ve farklı forumlarda gördüm kulaktan düştüğünü söyledi. Doğru mudur?

Merhaba. Kulağınızı deli divane sardığını ve ne kadar hareket ederseniz edin düşmediğini söyleyemem ancak standart bir kullanıcının normal bir kullanımda kulağından düşüreceğini sanmıyorum. Müzik dinlerken kendinizi müziğin ritmine iyice kaptırıp, kafanızı sağa ve sola sallıyorsanız düşmez diyemem ama bunun haricinde kolay kolay düşmez. Daha önceden Void Pro Rgb, şimdi ise Void Elite Rgb kullanan ve kafa büyüklüğü küçüğe yakın biri olarak (ikisini toplamda 2 yıldan fazla kullandım) kulağımdan hiç düşürmedim. Merak ettiğiniz başka sorular varsa elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım. İyi forumlar

Merhaba. Kulağınızı deli divane sardığını ve ne kadar hareket ederseniz edin düşmediğini söyleyemem ancak standart bir kullanıcının normal bir kullanımda kulağından düşüreceğini sanmıyorum. Müzik dinlerken kendinizi müziğin ritmine iyice kaptırıp, kafanızı sağa ve sola sallıyorsanız düşmez diyemem ama bunun haricinde kolay kolay düşmez. Daha önceden Void Pro RGB, şimdi ise Void Elite RGB kullanan ve kafa büyüklüğü küçüğe yakın biri olarak (ikisini toplamda 2 yıldan fazla kullandım) kulağımdan hiç düşürmedim. Merak ettiğiniz başka sorular varsa elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım. İyi forumlar.

Selamlar, bende Void Elite RGB almayı düşünüyorum memnun musunuz ya da o fiyat bandında keşke bunu alsaydım dediğiniz oldu mu? Mikrofon karşıya yankı yapıyor mu sesde cızırtı var mı FPS oyunlarında durumu ne bilgi verebilme şansınız var mı? Birde 750TL iyi bir fiyat mı alınır mı bu fiyattan o kulaklık.

Merhaba. Marka fanlığı olarak düşünmeyin ama neredeyse tüm sistemim Corsair ürünlerinden oluştuğu için ekosistemimi bozmamak, farklı programlar yüklememek adına bu kulaklığı aldım. Farklı kulaklık çok denemedim işin açığı. Rampage'in ve James Donkey'in modellerini hatırlamadığım kulaklıklarını denedim ancak gerek rahatlık, gerek mikrofon kalitesi, gerekse ses netliği açısından aynı klasmanda olmadıklarını düşünüyorum. Bahsettiğim kulaklıklarda mikrofonda ses patlaması, basslarda (son seste) patlamalar oldu. Mikrofonları, sesi her ne kadar Elite'e göre daha net verse de aktif gürültü engelleme olmadığından ya da iyi çalışmadığından karşı tarafın klavye sesleri (karşı taraf mekanik klavye kullanıyorsa Allah sabır versin) ve karşı tarafın nefesi kulağınızı tırmalarcasına rahatsız ediyor sizi. Mikrofon konusunda arkadaşlarım sesimin yankı yaptığını hiç söylemedi. Hatta şimdi tekrar sordum, arkadaşım sesimin çok net gittiğini söyledi. Aktif gürültü engelleme özelliği olduğundan (ki gerçekten çok iyi çalışıyor) sesi bir miktar robotikleştiriyor. Elite modelinde cızırtı sorunuyla henüz karşılaşmadım ama Pro modelinde çok nadir (en fazla 5-6 kez) hışırtılar oluyordu. Bağlantısını çıkarıp tekrar taktığımda düzeliyordu. Sesi çok berrak veriyor, patlama vs gibi durumlara rastlamadım. FPS oyunlarında da ses kasmak için yeterli ama eminim daha iyi kulaklıklar da vardır. Bazen benim duyamadığım ancak arkadaşlarımın duyduğu sesler oluyor(muş). Bence bu fiyata alınabilir bir kulaklık. Void serisi ilk çıktığında zaten ortalama bu fiyatlardan satılıyordu. Dolar kurunun o zamandan günümüze değişimini göz önünde bulundurursak ve ilk Void'lere göre kıyaslarsak, Elite serilerinin 1000 TL'den aşağı olmaması gerekiyordu. 1000 TL olsa fiyatını hak eder miydi diye sorarsak; zannetmiyorum ancak bu fiyatlardan alınabilir bir kulaklık olduğunu düşünüyorum. Umarım yardımcı olabilmişimdir. İyi forumlar.

Merhaba. Kulağınızı deli divane sardığını ve ne kadar hareket ederseniz edin düşmediğini söyleyemem ancak standart bir kullanıcının normal bir kullanımda kulağından düşüreceğini sanmıyorum. Müzik dinlerken kendinizi müziğin ritmine iyice kaptırıp, kafanızı sağa ve sola sallıyorsanız düşmez diyemem ama bunun haricinde kolay kolay düşmez. Daha önceden Void Pro RGB, şimdi ise Void Elite RGB kullanan ve kafa büyüklüğü küçüğe yakın biri olarak (ikisini toplamda 2 yıldan fazla kullandım) kulağımdan hiç düşürmedim. Merak ettiğiniz başka sorular varsa elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım. İyi forumlar.

Reis cızırtı falan oluyor diyorlar bu doğru mu?

Reis cızırtı falan oluyor diyorlar bu doğru mu?
Kısmen doğru ancak şansa bağlı. Void Pro'da hiçbir sorun yaşamadım ama Void Elite'imde bu sorunu yaşadım. Corsair'e Rma açtım yenisini gönderdiler onda da aynı sorun vardı. Onu da bildirdim, bir yenisi daha geldi ve onda sorun yoktu. Kısacası teknoloji işi bazen şansa bağlı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı