Corsair VOID PRO RGB Kulaklık Dip Ses Sorunu

Burak Akkulak

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler. Ben Corsair VOID Surround aldım kulaklığı kullandım yazılımını falan da güncelleştirdim ancak dip ses deniyor sanırım, cızırtı, uğultu benzeri bir ses geliyordu her ses duyduğumda yalnızca CUE (Corsair Utility Engine) yazılımından gelen bildirim seslerinde falan o cızırtı sesi yok. (Örneğin kısık sesle video izlerken.) Kulaklığı değişim için gönderdim yenisi geldi güncelledim ve yine aynı sorun var. Sonra Corsair Void Surround'ı iade ettim. Sonrasında Corsair VOID PRO RGB modelini satın aldım. Bugün elime ulaştı, yazılımını indirdim firmware updateledim. Ancak yine aynı sorun var.
Mükemmel derecede rahatsız etmesede yine aynı ses geliyor, ben bu sesi nasıl geçirebilirim?
Veya tüm Corsair kulaklıklarında bu var mı normal mi? Lütfen yardımcı olun ona göre kulaklığı iade edeceğim. Şimdiden çok teşekkürler. @Jira @Ali Güngör @Recep Baltaş @Akif (Bir gönderide VOID RGB USB kullandığınızı söylemiştiniz yardımlarınızı bekliyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Mikrofon dinlemesini de kapatmıştım aslında. Acaba bu tüm Corsair Voidlerde var mı ? Çünkü ikisinde de aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Windows sesini 100 yaptığımda windows bildiriminin arkasından cızırtı sesi çok yoğun olarak geliyor Çözüm bulamazsam iade edip Arctis 5 alabilirim.

Denediğim için söylüyorum bana sorun kulaklıktan ziyade sistemden gibi geliyor. Ses ayarları altında ses cihazına geçiş yapıp, gelişmiş ayarlar altından Low Frequency Protection ayarını açmayı dener misiniz.

low-frequency-protection.JPG

Windows 8.1 Pro kullanıyorum bende hoparlörün özelliklerine girince bu kadar fazla menü yok. Genel-Düzeyler-Gelişmiş olarak üç bölüm var.

a.png b.png c.png d.png Bu şekilde bendeki menü şu an kulaklık takılı değil ama kulaklık takılıyken de kulaklığın bölümüne girdiğimde zaten çoğu ayarı ayarlayamıyorum otomatik engellenmiş.

e.png f.png g.png Bunlar da kulaklığın bölümleri bu kadar var sadece.

h.png i.png Corsair Utility Engine'deki bölümler bunlar da.

Az önce farklı bir bilgisayarda (laptop) denedim kulaklığı. Güncellemelerini yaptım kontrol ettim yeniden başlattım falan ama yine o cızırtı, uğultu benzeri ses (veya dip ses) var.

Merhaba aynı sorunu ben de yaşıyorum @Ali Güngör dediğiniz ayar Corsair Utility Engine 2 yüklendiğinde otomatik olarak erişilemez hale geliyor. Driver kurulmadığında seçebiliyoruz fakat driver kurmadığımız da zaten böyle bir sorun mevcut değil. Corsair forumlarında eski versiyonları deneyip sonuç alanlar olmuş ben hepsini denedim fakat sonuç aynı. Sistem kaynaklıdır diye windows değiştirdim Windows 10 Education 64bit orjinal kullanıyorum aynı sorun mevcut. Başka ne önerirsiniz gerçekten sıkıntılı bir durum.

Bu arada eski versiyonları denemek istersen Have issues? Unofficial FAQ and Quick Fix Guide - The Corsair User Forums buradan ulaşabilirsin. @Burak Akkulak

@Spaztm Teşekkürler sorunu halledemeyince pazartesi ürünü iade için kargoya verdim. Arctis 5'i de çok öneriyorlardı. Belki onu deneyebilirim. Fiyatı yaklaşık 500 liraydı.

@Burak Akkulak Yazılım sorunu bu aslında ben de ilk wireless almıştım sorun kulaklıkta sanıp geri iade ettim kablolu modelini ve klavye aldım fakat bunda da aynı sorunu yaşıyorum. O yüzden bunu da yollamak istemedim driver kurmayınca sorun yok çünkü. Nasıl çözeceğim bilmiyorum.

Aynen driver kurmayınca sıkıntı olmuyor. Ancak driver kurduktan sonra hep cızırtı sesi var. Ben iade ettim daha onay verilmedi umarım kabul ederler.

Yeni konular

Geri
Yukarı