Corsair X465, H100i sıvı soğutma montajı nasıl yapılır?

Fatih Emre Taş

Centipat
Daha fazla  
Değerli arkadaşlarım yeni PC aldım, fakat işlemci herhalde sıvı soğutma olmadığı için 92 derecelere kadar cıkıyor. Corsair X465 kasa mevcut, önde 3 tane fanı, arkada egzoz fan yok. Buna bir sıvı soğutma alayım diyorum aklıma şu soru takıldı çok PC montajı anlamam 2'li Corsair'ın H100I soğutmasını alacağım, videolar izledim radyatörü öne takmışlar RAM'lerdan dolayı çakıştığı için. Sorum şu bu sadece radyötürü öne alınca sıvı soğutmadan cıkan 2 tane fanı da yukarıya takacağız işlemci ısındınğıda fanların hangisi RPM değerini arttıracak? Kasanın önündeki mi yukarıdakiler mi benim kafam tam çalışmadı buna.

Dostum aynı kasa aynı soğutucu var. Evet RAM ile çakışıyor. Fakat sıvı soğutmayı yukarıya cama sıfıra yakın yaklaştırıp tek taraftan 3 vida ile tutturabilirsin. Ben 1 senedir o şekilde kullanıyorum. Ön tarafa takacam diyorsan eğer öndeki 2 tane kasa fanını sökmen lazım. Onlar radyotörleri soğutabilecek güçte fanlar değil. O şekilde çirkin bir görüntü olacağı için tavsiye etmem.

Dostum aynı kasa aynı soğutucu var. Evet RAM ile çakışıyor. Fakat sıvı soğutmayı yukarıya cama sıfıra yakın yaklaştırıp tek taraftan 3 vida ile tutturabilirsin. Ben 1 senedir o şekilde kullanıyorum. Ön tarafa takacam diyorsan eğer öndeki 2 tane kasa fanını sökmen lazım. Onlar radyotörleri soğutabilecek güçte fanlar değil. O şekilde çirkin bir görüntü olacağı için tavsiye etmem.
güzel fikirmiş kafamda biraz oluşturdum cama yakın tak diyorsun vida sayısını azalt mantıklı kardeşim senden rica etsem senin kasanın fotoğrafını atabilirmisin?

güzel fikirmiş kafamda biraz oluşturdum cama yakın tak diyorsun vida sayısını azalt mantıklı kardeşim senden rica etsem senin kasanın fotoğrafını atabilirmisin?
20201016_232518.jpg

Cam tarafına vida atamıyorsun diğer tarafa atacaksın sadece sarkma vs. olmuyor. Ön tarafa koysan sıvı soğutmayı bu kasayı satın almanın çokta bir anlamı kalmıyor. Sıvı soğutma ile gelen fanlar kasa fanı gibi çift döngülü RGB değil malesef. Fakat performansları gerçekten çok iyi.

Geri
Yukarı