Corsair'in yurt dışında gönderdiği ürüne gümrük vergisi çıktı

Arseyus

Kilopat
Daha fazla  
Yedek parça lazımdı UPS ile gönderildi.
Fatura'da 8 euro gibi bir tutar vardı.
Bugün gümrük işlerinin tamamlanması için UPS tarafından 28 TL gümrük vergisi istendi bu normal midir?

Yedek parça lazımdı UPS ile gönderildi.
Fatura'da 8 euro gibi bir tutar vardı.
Bugün gümrük işlerinin tamamlanması için UPS tarafından 28 TL gümrük vergisi istendi bu normal midir?
Corsair den DHL etiketi isteseydin keske kurus odemezdin.

Evet.
Corsair Spec Delta Ön Panel.
Şimdiye kadar garanti dahilinde 4 tane ürün geldi elime Corsair tarafından hiç birinde kuruş ödemedim, muhtemelen arkadaşın dediği gibi etiketten dolayı ya da kargo firmasından dolayı, Corsair ile iletişime geçin mail atın belki yardımcı olurlar. Ek olarak DHL ile anlaşmalılar diye biliyordum ben.

Şimdiye kadar garanti dahilinde 4 tane ürün geldi elime Corsair tarafından hiçbirinde kuruş ödemedim, muhtemelen arkadaşın dediği gibi etiketten dolayı ya da kargo firmasından dolayı, Corsair ile iletişime geçin mail atın belki yardımcı olurlar. Ek olarak DHL ile anlaşmalılar diye biliyordum ben.

Bende 7 TL ödemek zorunda kaldım bu tamamen gümrük kaynaklı ve mayıs sonunda gümrüğü gelen bir madde ile ilgili sanırım. Corsair'e yazdığımda UPS vererek hata ettik özür dileriz tarzı mesaj attılar ve ödeme yapabiliriz dediler, istemedim.

@Turanv1 @Adem Ali Karakavak İşin garibi ne biliyor musunuz? Corsair mesaj attığımda 3 gün içerisinde ürün Türkiye geldi ve 2 haftadır hala ürün gümrükte. Rezillikten başka bir şey değil yeminle.

Bende 1 haftadan fazla bekledim ve 7 lira için 🤣
Benim aldığım Virtuoso kulaklık süngerleri bu arada.

Hocam
@Turanv1 @Adem Ali Karakavak İşin garibi ne biliyor musunuz? Corsair mesaj attığımda 3 gün içerisinde ürün Türkiye geldi ve 2 haftadır hala ürün gümrükte. Rezillikten başka bir şey değil yeminle.
Geçmiş olsun, mesele gümrük saçmalığı ile ilgiliymiş Corsair bu konuda müşterileri hiç üzmüyor aslında yani yurt dışı desteği buradakinden çok daha iyi, garanti süreci devam ediyorsa her konuda yardımcı olmaya çalışıyorlar, bu yurt dışı konusunda insanı çileden çıkaran şey gümrük süreci maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı