Cougar 700W 80+ PSU oyunlarda kapanıyor

varied

Decapat
Ekran kartı: XFX RX 5700XT thıc III.
Merhabalar 3 gün önce bilgisayar topladım. Bilgisayarım Cougar 700W 80+ ile masaüstünde sorunsuz çalışıyor fakat oyunlarda ortalama 5-10 dakika sonra kendini kapatıyor. Aynı sistemi arkadaşımın güç kaynağı olan X-Power 650W 80+ ile denediğimde oyunları sorunsuz oynayabiliyorum.
Çözüm olarak ne yapabilirim veya bunu neden yapar? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart modeli nedir?
PSU'da'da model verebilir misiniz?

Bazı anakartlar pin bağlantıları için 2 adet giriş isterken PSU'larda tek kablo olabiliyor. Bu durumunda ana karta uyumlu PSU seçilmemiş olabilir.

Oyun kapanıyor mu? Ya da FPS düşüşü oluyor mu?
Hayır oyun kapanmıyor ve fps düşüşü yaşanmıyor. Örnek veriyorum pubg'de lobide veya uçaktayken bilgisayar kendini kapatıyor ve sadece ram mouse kulaklık ışıkları açık kalıyor. Tekrar açmak istediğimde power düğmesini kapatıyorum ışıklar sönüyor ve öyle açabiliyorum.
Anakart modeli nedir?
PSU'da'da model verebilir misiniz?

Bazı anakartlar pin bağlantıları için 2 adet giriş isterken PSU'larda tek kablo olabiliyor. Bu durumunda ana karta uyumlu PSU seçilmemiş olabilir.
Anakart MSI X570 A-PRO
PSU COUGAR STX-700W 80+
]
STX mi CMX mi? STX modelini kullanıyorum ve kapanma olmuyor.
STX hocam.
Merhabalar 3 gün önce bilgisayar topladım. Bilgisayarım Cougar 700W 80+ ile masaüstünde sorunsuz çalışıyor fakat oyunlarda ortalama 5-10 dakika sonra kendini kapatıyor. Aynı sistemi arkadaşımın güç kaynağı olan X-Power 650W 80+ ile denediğimde oyunları sorunsuz oynayabiliyorum.
Çözüm olarak ne yapabilirim veya bunu neden yapar? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
+ olarak aynı kasaya COUGAR 700W ile MSI RTX 2060 SUPER Ventus'u taktığımda oyunlarda sorunsuz kullanabiliyorum. Yani ekran kartı ve psu arasında bir problem var. 5700XT ile MSI Afterburnerden değerleri sıfıra çekince de oyunlarda kapanmıyor.
Biostan güç kaynağınızın değerlerini kontrol edin. Aynı sorunu yaşamıştım.
Sorunu nasıl çözdünüz acaba?

Dosya Ekleri

• asdasdasd.PNG
    asdasdasd.PNG
    145,2 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleme:
Dostum Merhaba aynı sorun bende var .Ekran kartı ve PSU aynı. Ekran kartı güç pin giriş yeri görseldeki gibi büyük ihtimal sende de öyle.Sorunun PSU dan gelen Daisy chain papatya zinciri şeklindeki kablodan Ekran kartı yeterli elektrik gücüyle besleyemiyor ve oyunda kendini kapatıyor.Gold sertifikalı bi psu almayı düşünüyorum. Sen sorununu nasıl çözdün.

Dosya Ekleri

• InkedEkran Kart Girişi2_LI.jpg
    InkedEkran Kart Girişi2_LI.jpg
    108,9 KB · Görüntüleme: 56

Geri
Yukarı