Counter Strike: Global Offensive Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Critox

Hectopat
Yıllardır oynadığım bu oyunun hilelerle dolu olması beni çok üzüyor. Ne zaman girsem, birisine sövmekten ve sinir krizi geçirmekten bıktım. Sizce bu oyunda ivedilikle engellenmesi gereken şey ne ve siz bu oyun hakkında ne düşünüyorsunuz?

Çözüm
3330 Saati ve rankı LEM olan biri olarak konuşuyorum, hileler çok fazla minimum 15 maçta 1 hile geliyor (mimimum diyorum buraya dikkat), troll ve toxic oyuncular çok fazla. Valve istese 2 günde tüm hilelere karşı bir anti-cheat sistemi geliştirebilir. Faceit gibi bir platform bile, milyon dolarlar değerinde olan Valve şirketinden daha iyi anti-cheat sistemine sahip yani Valve istese yapamayacağı şey yok. Hatta şöyle bir şey var nedense ücretsiz hileler 10DK içinde ban yerken ücretli hileler yıllarca bile ban yemiyor. Bu da aklıma Valve acaba kendi oyununun hilesini mi satıyor gibisinden soru işaretleri bırakmıyor değil. Ayrıca oyunun Türkiye'de sunucusu yok bu yüzden Türkiye'de yaşayan insanlar çok fazla ping değerlerine maruz kalabiliyor. Ayrıca Valve'nin birkaç yüz bin dolar harcayarak tüm sunucularını 124tick yapması mümkün ama yapmıyor. (Bildiğim kadarıyla 5K dolara 10 sunucu 124tick yapılıyor bir ara internette okumuştum)
Açıkçası alınmayın ama Rainbow Six Siege varken yüzüne bile bakmayacağım oyundur, bence tamamiyle bu oyunu bırakıp yeni bir oyun üzerinde fakat bu sefer hile kullanımını engellemeyi ön plana çıkararak çalışmaları gerekiyor. Şimdiye kadar bu hileleri ortadan kaldıramıyorlarsa demek ki oyunun kod yapısı hile engellemek için verimli değil düşüncesi oluşuyor kafamda, daha iyi bir şekilde yapmaları lazım bu durumu.

Gençliğimi çürüten oyun. Çocukken kaçardım internet kafede oynardım. Şimdi yıllar geçti CS:GO oynar oldum. Hileler olmasa PUBG ve Fortnite yapımcılarını aç bırakır.

Pazarlama stratejisi açısından en başarılı oyunlardan biri. Her ne kadar bu tarz konularda başarılı olsalarda hile konusuna el atmayınca giresi gelmiyor insanın.

Düzgünce oynayınca çok güzel, eğlenceli bir oyun. Ancak işin içine hile girince hiç hoş olmuyor. Oynayıp kendini geliştirmek varken, bazı yıkıklar sırf düzgün oynayamadığı için hileye başvuruyor. İşin garip yanı ise adamlar Youtube’da hile tanıtımı yapıyorlar. Her şey ortada. Ancak yapımcılar sağolsun hiçbir şey yapmıyor.

Güven faktörü güncellemesinden sonra oyun rahatladı. Tabi herkese değil.
Ben memnunum, karşıma hile, troll, cringe kimse çıkmıyor. Ama 1000 saatimi aynı şeyleri yapmakla ve arkadaşlarım tarafımdan ekilmekle geçirdiğim için artık çok oynamam. Arada bir esiyor giriyorum.

Tavsiyem güven faktörü puanınınızı yükseklerde tutun. Milletle dalaşmayın, önününüze geleni rapor etmeyin etmeden önce emin olun, troll yapmayın, rekabetçi banları yemeyin. Oyunun hakkını verin puanınız yükselecek ve oyunun tadını alıcaksınız kısaca.

Düzgünce oynayınca çok güzel, eğlenceli bir oyun. Ancak işin içine hile girince hiç hoş olmuyor. Oynayıp kendini geliştirmek varken, bazı yıkıklar sırf düzgün oynayamadığı için hileye başvuruyor. İşin garip yanı ise adamlar Youtube’da hile tanıtımı yapıyorlar. Her şey ortada. Ancak yapımcılar sağolsun hiçbir şey yapmıyor.

Bu aslında Valve'nin en büyük sıkıntısı, bir oyun yapar 1 yıl sonra unutur gider.

Yeni konular

Geri
Yukarı