Counter Strike: Global Offensive Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Critox

Hectopat
Yıllardır oynadığım bu oyunun hilelerle dolu olması beni çok üzüyor. Ne zaman girsem, birisine sövmekten ve sinir krizi geçirmekten bıktım. Sizce bu oyunda ivedilikle engellenmesi gereken şey ne ve siz bu oyun hakkında ne düşünüyorsunuz?

Çözüm
3330 Saati ve rankı LEM olan biri olarak konuşuyorum, hileler çok fazla minimum 15 maçta 1 hile geliyor (mimimum diyorum buraya dikkat), troll ve toxic oyuncular çok fazla. Valve istese 2 günde tüm hilelere karşı bir anti-cheat sistemi geliştirebilir. Faceit gibi bir platform bile, milyon dolarlar değerinde olan Valve şirketinden daha iyi anti-cheat sistemine sahip yani Valve istese yapamayacağı şey yok. Hatta şöyle bir şey var nedense ücretsiz hileler 10DK içinde ban yerken ücretli hileler yıllarca bile ban yemiyor. Bu da aklıma Valve acaba kendi oyununun hilesini mi satıyor gibisinden soru işaretleri bırakmıyor değil. Ayrıca oyunun Türkiye'de sunucusu yok bu yüzden Türkiye'de yaşayan insanlar çok fazla ping değerlerine maruz kalabiliyor. Ayrıca Valve'nin birkaç yüz bin dolar harcayarak tüm sunucularını 124tick yapması mümkün ama yapmıyor. (Bildiğim kadarıyla 5K dolara 10 sunucu 124tick yapılıyor bir ara internette okumuştum)
Bana göre güzel ama galiba hileciler üst rank'larda çalışıyor bana hiç denk gelmedi.

Nova 4'lerle giriyorum.

Gerek eşya düşmesi olsun gerek rank'lar olsun bence iyi tabi birde tehlikeli bölge var.

Bana göre güzel ama galiba hileciler üst rank'larda çalışıyor bana hiç denk gelmedi.

Nova 4'lerle giriyorum.

Gerek eşya düşmesi olsun gerek rank'lar olsun bence iyi tabi birde tehlikeli bölge var.

Dostum gerçekten bu oyunun mantığına aklım el vermiyor.2.600 küsürlü saatim var ve inan bana her 3 maçtan en az 1'sine hile geliyor.
3330 Saati ve rankı LEM olan biri olarak konuşuyorum, hileler çok fazla minimum 15 maçta 1 hile geliyor (mimimum diyorum buraya dikkat), troll ve toxic oyuncular çok fazla. Valve istede 2 günde tüm hilelere karşı bir anti-cheat sistemi geliştirebilir. Faceit gibi bir platform bile, milyon dolarlar değerinde olan Valve şirketinden daha iyi anti-cheat sistemine sahip yani Valve istede yapamayacağı şey yok. Hatta şöyle birşey var nedense ücretsiz hileler 10dk içinde ban yerken ücretli hileler yıllarca bile ban yemiyor buda aklıma Valve acaba kendi oyununun hilesini mi satıyor gibisinden soru işaretleri bırakmıyor değil. Ayrıca oyunun Türkiye'de sunucusu yok bu yüzden Türkiye'de yaşayan insanlar çok fazla ping değerlerine maruz kalabiliyor. Ayrıca Valve'nin birkaç yüz bin dolar harcayarak tüm sunucularını 124tick yapması mümkün ama yapmıyor. (Bildiğim kadarıyla 5k dolara 10 sunucu 124tick yapılıyor bir ara internette okumuştum)

Dostum 2.600 küsürlü saatim var ve inan bana amatör bir oyuncu değilim fakat neredeyse her 3 maçımdan en az 1'sine hile denk geliyor. Ayrıca gerçekten güven puanım da düşük değil.
7 yılın ardından hala güncelliğini koruyan, hilelere çözüm bulmuş, kendini sürekli güncelleyen ama sorsan yüzüne bile bakmadığım oyun.

Güncelliğini koruduğu doğru fakat hileler konusunda çok yanılıyorsunuz.

Aga valve hilecilerden para kazanıcam diye hileleri geç yasaklıyor.

Çünkü hilecilerin hepsini ücretsiz olana yönlendirdikten sonra bide 21 level olayı geldi.

Hilecilerin çoğu bunu fırsat bilip 21 level kasıp satıyorlardı.

En başta ücret'i arttıktan sonra hileciler ücretlide azaldı.

Yeni bir sistem getirdiler ve o sistemin 1milyon oyuncuyu aynı anda yasaklama olayı vardı ama bir kere açıp geri kapadılar herhalde çünkü artık banlanan hileci yok denecek kadar az.
3330 Saati ve rankı LEM olan biri olarak konuşuyorum, hileler çok fazla minimum 15 maçta 1 hile geliyor (mimimum diyorum buraya dikkat), troll ve toxic oyuncular çok fazla. Valve istede 2 günde tüm hilelere karşı bir anti-cheat sistemi geliştirebilir. Faceit gibi bir platform bile, milyon dolarlar değerinde olan Valve şirketinden daha iyi anti-cheat sistemine sahip yani Valve istede yapamayacağı şey yok. Hatta şöyle birşey var nedense ücretsiz hileler 10dk içinde ban yerken ücretli hileler yıllarca bile ban yemiyor buda aklıma Valve acaba kendi oyununun hilesini mi satıyor gibisinden soru işaretleri bırakmıyor değil. Ayrıca oyunun Türkiye'de sunucusu yok bu yüzden Türkiye'de yaşayan insanlar çok fazla ping değerlerine maruz kalabiliyor. Ayrıca Valve'nin birkaç yüz bin dolar harcayarak tüm sunucularını 124tick yapması mümkün ama yapmıyor. (Bildiğim kadarıyla 5k dolara 10 sunucu 124tick yapılıyor bir ara internette okumuştum)

Herkezi ücretli almaya mahkum etmişlerdi çünkü para kaynağı kalmadı skinler çok yaygınlaştı ve piyasası düştü kumar sitelerine el attılar. (1 hafta skin banı gibi)

Hileler ücretsizi oynanmayacak bir hale getiriyordu o yüzden herkez ücretli alacaktı.

Baktılar ücretsizide hilesiz oynama geldi herkez bir anda ona sardı ve 21 level kastı.

Hileler çok fazla evet ama 128 tick sunucu konusunda valve ekibinden açıklama yapıldı. Yeni gelecek source 2 motoru öncesi sunucuların 128 tick olmasıyla ilgili. Ve açıklamada bunun cs nin patlama dönemiyle dolup taşan sunucular için sıkıntı çıkarabileceğini (ki cs go hala steam de en çok oynanan oyun), ve bilirsiniz ki cs oynayan kitlenin bir kısmı kötü bilgisayar kullanıyor. Patates bilgisayarlar icin 128 tick in daha da sıkıntılı olacağını söyledi. Bir sebebi var diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı