Counter Strike: Nexon Zombies Takılma Sorunu

müco müco

Kilopat
Bilgisayarım:
  • 4 GB RAM
  • Intel i3 İşlemci
  • 64 Bit
Counter Strike: Nexon Zombies oyununu bu bilgisayarımla aylardır sorunsuz oynadım. Ancak son zamanlarda birdenbire takılma sorunu yaşamaya başladım. Kasma demeyelim de. Şöyle ki mesela 2-3 kişinin olduğu bir odaya girince sorun yok, akıcı bir şekilde oynuyorum. Ancak 15-20 kişinin olduğu bir odaya giriyorum, normal kasmadan adamım koşuyor silah alıyor vs. ancak rakiple karşılaşınca oyun takılıyor. Bir süre hiçbir şey hareket etmiyor. PC'den pek anlamadığım için Combofix, Kingsoft antivirüsle taradım bir şey çıkmadı. Nvidia ekran kartını yeniden yükledim. PES 2016 gayet sorunsuz oynanıyor mesela. Netten baktım ama ne denediysem olmadı. Help me please.

Merhabalar,

Her şeyden önce güncel bir işletim sistemini kullanın. Windows 10 gibi. :D
Bütün sürücülerinizin güncel olduğundan emin olun.
Sistemden tam performans almak için bu iki dediğimi yapmanızı öneriyorum.

Sorun virüsten kaynaklı olsa aynı donmalar PES 2016'da da olurdu diye düşünüyorum. Veya sistemin genelinde bir yavaşlık olurdu.

Tam bir fikrim yok ama yol göstermek için yazmak istedim.
Oynadığınız oyunu bende oynadım muhtemelen oyundayken Avrupa sunuclarını kullanıyorsunuz ve çok kişi olan odaya girince donmalar oluyor diyorsunuz.
Fikrimce; sunucular uzak olduğu için ve sunucuda yoğunluk olduğu için pinginiz fazla olabilir mi? Kullandığınız bağlantı tipininde pinge etkisi büyüktür. Örneğin fiberoptik ile yapılan bağlantı ADSL ile yapılan bağlantıya göre daha az gecikme yani daha az ping yani daha iyi bir kullanım sunar.

win 10, ping ve bağlantı türü ile ilgisi olduğunu sanmıyorum çünkü win 7 ile aylardır kalabalık serverlarda oynadım ve sorunsuz kullandım. Farklı ağlar üzerinde denedim hala aynı sorun devam ediyor. Bir anda ortaya çıktı bu. acaba nvidia ayarları hakkında bir durum olabilir mi? bu kasılmadan ziyade donma takılma gibi. kasıyor olsa ağır ağır olsa da hareket eder. ama bende mavi ekran vermiş gibi sesler ve görüntü takılıp kalıyo.

Bende bu sorunu yaşıyorum. Sürücü güncelleme. Ayar kısma her şeyi yaptım ama benimki hala Windows 7'de oynadığımın 2 katı kasıyor.

Geri
Yukarı