Covid 19 geçirenler sadece 1 doz BioNTech aşısı olacak

Covid 19 geçirenler sadece 1 doz BioNTech aşısı olacak, 2. doz randevusu alanlarınki iptal olmuş sanırsam.

Şöyle bir durum var. Ben muhtemelen geçirdim ancak zaten evdeydim ve hafif olduğu için test yaptırmadım. Bu durumda ne olacak? Hem Covid geçirip hem de iki doz aşı olmanın zararı var mı acaba?
Araştırdığım kadarıyla 2 doz olanla 1 doz olanın antikoru arasında pek bir fark olmuyormuş, işinizi garantiye alıp olun bence. Ne de olsa net olarak covid olduğunuz da belli değil eğer gerçekten covid olmadıysanız kendinizi riske atmış olursunuz

Bu işin sonunda Sinovac gibi inaktif aşılar geçerliliğini yitirecek gibi duruyor. mRNA aşıları özellikle varyantlara karşı çok daha etkin. Keşke ilk BioNTech gelseydi ülkeye, Sinovac olanlar boşuna oldu gibi geliyor bana.

Şöyle bir durum var. Ben muhtemelen geçirdim ancak zaten evdeydim ve hafif olduğu için test yaptırmadım. Bu durumda ne olacak? Hem Covid geçirip hem de iki doz aşı olmanın zararı var mı acaba?
Eğer olduğunuza dair bir belge yoksa 2 doz olursunuz büyük ihtimal. Çünkü acaba dediğinizde riske atmazlar.

Eğer olduğunuza dair bir belge yoksa 2 doz olursunuz büyük ihtimal. Çünkü acaba dediğinizde riske atmazlar.
Araştırdığım kadarıyla 2 doz olanla 1 doz olanın antikoru arasında pek bir fark olmuyormuş, işinizi garantiye alıp olun bence. Ne de olsa net olarak covid olduğunuz da belli değil eğer gerçekten covid olmadıysanız kendinizi riske atmış olursunuz.
Merak ettiğim husus Covid geçirip 2 doz Biontech olmanın zararının olup olmadığı.

Bu işin sonunda Sinovac gibi inaktif aşılar geçerliliğini yitirecek gibi duruyor. mRNA aşıları özellikle varyantlara karşı çok daha etkin. Keşke ilk BioNTech gelseydi ülkeye, Sinovac olanlar boşuna oldu gibi geliyor bana.
Boşuna demeyelim ama imkanlar o şekildeydi. Bunu bildikleri için 3. Doz aşıları açtılar.
Merak ettiğim husus Covid geçirip 2 doz Biontech olmanın zararının olup olmadığı.
Zarar olarak değil. Sadece Covid+ Tek doz biontech, 2 doz biontech aşısından daha güçlü bağışıklık oluşturur.

Yeni konular

Geri
Yukarı