COVID-19 ile nasıl savaşırız? Semptomları nelerdir? Virüsü iyi tanıyor muyuz?

Düşüncelerine katılmıyorum.
Çünkü COVID denilen rahatsızlık, çiçek gibi doğal bir hastalık değil. Lab'da üretilmiş ve çoğaltılmış; karakterine yeni özellikler eklenmiş bir virüs.

Önceki versiyonun adı SAR olup, yıllardır Amerika gibi birçok ülkede ölümlere vesile olmuş.
Hastalığa yakalanıp hayatına devam edenlerde farklı sonuçlar ortaya çıkıyor.
Misal bende hafıza sorunu etkisi yaptı.

Neyse ki kalp damar yollarım açık denecek seviyede. Geçen ay anjiyo olduğumdan biliyorum.

Kalan sağlar bizimdir gibi bir düşünce yapısı kabul edilemez.

TV'lerde "bakın ben aşı oldum, sizde bu aşıdan olun" diyen demeçlerin de güvenilirliği ortada.

Yazdıklarına bakarak yazdıklarıma katılmamana şaşırdım doğrusu. Çünkü yazdıkların içinde gökyüzündeki yıldızların yerini değiştirerek "çiçek hastalığı doğal ancak bu değil" diye yazsan atıp tutacak çok kişi var - ki senin yazdığın doğru. Bilinen herhangi bir hastalığa sebep olan organik veya inorganik malzemenin yapısını, hastalığın tedavisi yoksa da biliyoruz ve bahsi geçen arkadaş için FOIA çerçevesinde hiçbir üniversite veya kurum "ilgili virüsün genetik dizilimi şu şekildedir" diye bir dönüş yapmıyor - aksine "ilgili virüsün genetik herhangi bir dizilimi elimizde bulunmamaktadır" diyor, hani her yerdeydi, hani insanlar düşüp ölüyordu. :)

Velhasıl anjiyo olma sebep ve yaşın nedir? Durumun nasıl?

Yazdıklarına bakarak yazdıklarıma katılmamana şaşırdım doğrusu. Çünkü yazdıkların içinde gökyüzündeki yıldızların yerini değiştirerek "çiçek hastalığı doğal ancak bu değil" diye yazsan atıp tutacak çok kişi var - ki senin yazdığın doğru. Bilinen herhangi bir hastalığa sebep olan organik veya inorganik malzemenin yapısını, hastalığın tedavisi yoksa da biliyoruz ve bahsi geçen arkadaş için foıa çerçevesinde hiçbir üniversite veya kurum "ilgili virüsün genetik dizilimi şu şekildedir" diye bir dönüş yapmıyor - aksine "ilgili virüsün genetik herhangi bir dizilimi elimizde bulunmamaktadır" diyor, hani her yerdeydi, hani insanlar düşüp ölüyordu. :)

Velhasıl anjiyor olma sebep ve yaşın nedir? Durumun nasıl?

Arkadaşım.
Komplo teorisyeni çok. Bu doğru ki bende inanırım. Ama problemlerden bir tanesi şu;
İnsan sayısı özellikle 2. dünya savaşından sonra çok aşırı bir şekilde hızlı artış eğilimine girdi.

1990 ve sonrasında farklı konularda özellikle yabancı yorumcular silah-mermi savaşlarının bittiğini söylüyor idi. Yerli 1-2 adet çatlak sesli bilim adamlarımız da var onlar da benzer ifadeleri kullanıyordu ama gazetelerin pek bakılmayan yerlerinde ve seyirci sayısının çok az olduğu anlarda yayınlar oluyordu. Yerli gerçek bilim adamı veya fikir adamımız genel olarak çatlak ses olarak görüldüğü için.
Ama sendebilirisin ki bir krem reklamı olur ve ve tanıtımında "Norveç'li balıkçıların kullandığı... " ifadesi bulunur... Ne norveçlilerin ne de balıkçılarının o kremden haberi yoktur.

Şu anki gündemde olan COVID yani eski adı ile SAR virüsü bir lab - çalışması. Dolayısı ile 1-2 ay içinde adına aşı denilen o sıvıların etkisi veya kalıcı etkileri bilinmiyor.
Cumhuriyetimizin ilk yıllarında ülkemizde kurulan aşı vb çalışmalar bir süre sonra ne olduğu belirsiz akibetlere uğradı. Basiretsiz yöneticilerimiz "siz yapmayın biz size daha ucuza veririz" sözleri ile ülke içinde birçok konuda bilim adamı ve araştırmaya sekte koyduğunun farkında olmadı veya cukkasını alıp kenara çekildi. Geriye dönük kimse de ne oldu demiyor.

Dolayısı ile farklı amaçlar için adı COVID vs olan sayısız vakıa cereyan etmesi normal. İmkanım olsa bende yapardım.

Asgari ücret ile 5 çocuk bakmaya çalışan nesli yok etmenin nesi kötü?

53 yaş. Göğüs ağrısı ile uyandım ve 1 gün öncesinden başlamış olan şiddetli kusma ile artık evde dayanacak gücüm kalmayınca ambulans çağırıp gittim.
Bu arada bizim ülke için COVID'e gerek yok ama nasılsa insanlarımız yaşıyor.
Anjio masasında iken üstüme çok ağır bir şey örttüler ama hayal meyal da olsa hatırlıyorum sanki o örtü çok aşırı kirli ve her tarafında kan lekesine benzer şeyler vardı.

Bir de hala aklımda sorudur. Damarlarıma soktukları o şey ne ise benden önce başkasında kullanıldımı veya 1 defalık bir şey mi bilmiyorum. Kullanıldı ise temizlik konusu?

Neyse yarın veya salı günü kan tahlillerim çıktığında bu konuyu aile hekimi ile konuşacağım. Farklı testler vs de isteyeceğim.

Ben o damarlarımda gezen şeyin ne olduğu ve temizliği konusunda şu an bile korkuyorum.

Tehlikeli ayrımcı fikirler bunlar. Çin baskı rejimi bile tek çocuk zorlamasından vazgeçmişken üstelik.

Ben bababım 9.çocuğuyum. Sonuncusu da değilim. Hepimizin IQ veya topluma fayda - devlete getiri olarak düşündüğümde pek bir şey göremiyorum.

Olaya dini olarak bakmak istersen... "çoğalın ki ümmetim artsın" ile baktığımda sokaklarda caddelerde veya cami-lerde ümmet göremiyorum.
Eğer ümmet olarak bana post kavgası eden kardeşleri veya jet fadılın açılışlarında dua edeni mi göstereceksin veyahut cin çıkartan - hastalık için kadınların göbeğine bakanları veyahut müritlerini ba'de-leyen bursalıyı mı?.. Kimi göstereceksin?

İstemediğim bir hayatı ve zor şartlar altındaki yaşamı bir lutuf, birilerinin çıkar aracı, imtihan sebebi olarak görmek için gerekçem yok.
İyi bir insan devletine sadık bir vatandaş olmak için bir dine ihtiyacım yok. Din tabilerinin neler yaptığını görüyoruz.

Dünya tarihine bakarsan en büyük kıyımların ve zulumlerin din savaşları içinde olduğunu görebilmen için ne lazım?
Yalan söylemek için hayat bir gerekçe - fetva olmamalı.

COVID'den konu nerelere geldi ama şu anki COVID vb kaynağı belirsiz olayların tabanında da din savaşı ve başkasının malına vatanına göz koymak değil de denir?

Men ene vema ente?

Geri
Yukarı