COVID-19'a karşı eğitim önerilerim

Unturned

Kilopat
Makaleler
1
NOT: Bu konuda hiç bir şekilde siyaset yorumu görmek istemiyorum. Kendi ideolojik fikirlerinizi kendinize saklayın, konuyu kirletmeyin lütfen.

NOT: Bu konuda dolaylı yoldan ya da direkt hiç bir şekilde siyaset yorumu görmek istemiyorum. Kendi düşüncelerinizi, siyasi, ideolojik fikirlerinizi kendinize saklayın, konuyu kirletmeyin lütfen.

1. Uzaktan eğitim için EBA uygulaması tüm platformlara uyumlu yapılmalı.

2. BTK Akademi'de olduğu gibi sâdece EBA'da geçerli olan ücretsiz aylık internet verilmeli.

3. 1, 7, 8, 11, 12 ve üniversiteler için okullar açılmalı ama devamsızlık durumu olmamalı. Sırf okullar açıldı diye bu sınıflara video üretmek askıya alınmamalı.

4. Okul servislerine dezenfektan konulmalı, servise girmeden önce kullanma zorunluluğu olmalı. Kullanmayanlar servise alınmamalı veya okula bildirilip ceza verilmeli.

5. Okulun çıkış kapısına, her sınıfın içine, öğretmenler odasına, müdürün odasına, müdür yardımcılarının odasına, bahçeye ve kantine dezenfektan konulmalı. Okula girmeden önce, tenefüsten sonra sınıfa girmeden önce kullanma zorunluluğu olmalı. Kullanmayanlara ceza verilmeli

6. Okuldaki sınıf sayısı destekliyorsa tek kişilik sıra sistemine geçilmeli. Hem diğer sınıflar olmayacağından hem de devamsızlık durumu olmayacağından ilköğretim, ortaöğretim ve liseler için böyle sistem olması mümkün olabilir. Eğer ki mümkün değilse yandaki okullara gönderilmeli, iki kişilik sıra sistemine geçilmeli veyahut öğrenci sayısı dolduğundan okula alınmamalı.

7. Her gün okullar açılmadan ve kapandıktan sonra temizlik görevlileri okulu temizlemeli. (Eğer ki mümkünse temizlik görevlileri öğrenciler tenefüsteyken sınıfları, derslerdeyken okulu temizlemeli).

8. Öğrencilere haftada 1 maske verilmeli. Düzenleme: Vavien. 'in dediğine göre maskeler tek kullanımlıkmış. Tek kullanımlık olduğu için öğrencilere her gün 1 maske verilmeli. Artı olarak müdüre, müdür yardımcılarına, güvenlik görevlilerine, temizlik görevlilerine ve kantin görevlilerine her gün maske ve eldiven verilmeli.

9. Müdür, müdür yardımcıları, öğretmenler, güvenlik görevlileri, temizlik görevlileri, kantin görevlileri maske ve eldiven takmalı, öğrenciler ise maske takmalı, eldiven takmak öğrencinin isteğine bağlı olmalı. Takmayanlara ceza verilmeli.

Sizin önerileriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle kesinlikle ülkeye baştan aşağı fiber kablo döşenmeli. Hadi ben neyse de bulunduğum ilçedeki hiçbir öğretmenin evinde fiber yok. Kardeşimle aynı anda derse girdiğimde ders kasmaya başlıyor.

NOT: Bu konuda hiçbir şekilde siyaset yorumu görmek istemiyorum. Kendi ideolojik fikirlerinizi kendinize saklayın, konuyu kirletmeyin lütfen.

1. Uzaktan eğitim için EBA uygulaması tüm platformlara uyumlu yapılmalı.

2. İnterneti olmayan kullanıcılar için BTK Akademi'de olduğu gibi sâdece EBA'da geçerli olan ücretsiz aylık internet verilmeli.

3. 1, 7, 8, 11, 12 ve üniversiteler için okullar açılmalı ama devamsızlık durumu olmamalı. Sırf okullar açıldı diye bu sınıflara video üretmek askıya alınmamalı.

4. Her sınıfın içinde, okulun çıkış kapısında bahçede, kantinde dezenfektan bulunmalı. Her gün okullar açılmadan ve kapandıktan sonra temizlik görevlileri temizlik yapmalı (mümkünse her derse girildiğinde de temizlik yapılmalı).

5. Öğrencilere haftada 1 maske verilmeli.

6. Müdür, müdür yardımcısı, öğretmen, güvenlik görevlisi, temizlik görevlisi maske ve eldiven takmalı, ve öğrenci ise sâdece maske takmalı.

7. Okuldaki sınıf sayısı destekliyorsa Tek kişilik sıra sistemine geçilmeli, desteklemiyorsa iki kişilik sıra sistemine geçilmeli. Diğer sınıflar gelmeyeceği için böyle sistem olması müsait olabilir.

Sizin önerileriniz nelerdir?

Peki sence kurallara uymayan 1 kişi bile olmayacak mı, öğrencinin dışarıda ne yaptığı belli değil okula geliyor, sence o öğrenci kurallara uyar mı, unutma burası Türkiye.

Zaten bir öğretmenden duyduğum kadarıyla emin olmamakla birlikte sanırım okullar açılınca öğrencilere bez bir maske verilecekmiş. Yıkanabilir olacakmış. Instagram içerisinde satılan maskeler gibi düşünebilirsiniz :D.

Günde 40.000 vaka çıkan Amerika'da üniversiteler açık da günde ?1500 vaka çıkan Türkiye'de üniversiteler kapalı ha? Biz çok mu akıllıyız acaba?

Her sınıfın içinde, okulun çıkış kapısında bahçede, kantinde dezenfektan bulunmalı. Her gün okullar açılmadan ve kapandıktan sonra temizlik görevlileri temizlik yapmalı. (Mümkünse her derse girildiğinde de temizlik yapılmalı.)
Toplu taşıma ile okula giden insanlara işlemez bu. Toplu taşıma ile okula gidenler her türlü virüse yakalanır. Bu yüzden okullar açılmamalı.

Geri
Yukarı