COVID-19'a yakalanmak

Axiomelante

Centipat
Katılım
11 Nisan 2021
Mesajlar
600
Çözümler
4
Neredeyse 3 yıldır hastalanmıyorum. Her şeye dikkat etmeme rağmen ve 2 doz Biontech aşısı olduğum halde dün test olduğum PCR testi pozitif çıktı. 2 gün önce hiçbir şeyim yokken dün sabah uyandığımda birden boğazım ağrımaya başladı ve geceden beride düşmeyen ateşim var. Bunların dışında başka bir yerimi etkilemedi. Bu hastalığa ne iyi gelir?
 
Son düzenleyen: Moderatör:

ne bilem ben

Picopat
Katılım
23 Aralık 2021
Mesajlar
196
Çözümler
1
2 yıl önce bana da COVID-19 bulaşmıştı. Sağlılı beslenerek, dinlenerek ve evdeki spor aletlerinden biraz spor yapınca 1 buçuk haftada kurtulmuştum.
Hocam aynı zamanda geçmiş olsun. Allah şifa versin. İnşallah en kısa sürede iyileşirsiniz.
 

BlueAndWhite

Decapat
Katılım
7 Şubat 2021
Mesajlar
4.040
Makaleler
1
Çözümler
15
Geçmiş olsun. Öncelikle bol bol sıvı tüketin. Sıvıya ihtiyacınız olacak. D vitamini de önemli olacak bu süreç içinde. Bol portakal, mandalina, elma, armut vs. tüketmenizi tavsiye ederim.
Ev içinde maske takın, kendinize havlu vs. ayırın. Kimseyle ortak eşya kullanmayın.
 

imnotagamer

Hectopat
Katılım
22 Ocak 2019
Mesajlar
4.214
Makaleler
1
Çözümler
22
@sixin Aşı olan hasta olmayacak diye bir şey yok maalesef. Elbet yakalanacaksın hastalığa. Aşının amacı hastanelik olmamanı sağlamak.

Evde dinleneceksin. Seni aile hekimin arar. Ona belirtilerini söyle, sana ilgili ilaçları yazsın. Bunun dışında Günde 1 defa Coraspin alabilirsin tok karnına.
 
KS
KS
A

Axiomelante

Centipat
Katılım
11 Nisan 2021
Mesajlar
600
Çözümler
4
Çok şiddetli boğazım ağrıyor, aşırı zor yutkunuyorum ve yemek bile yiyecek durumda değilim. Sağlık kuruluşlarını arasam hastaneye yatırdıklarında ne yaparlar?
 
Yukarı