COVID-19'u Çin Hükümeti üretmiş olabilir mi?

Senin gibi oturduğu yerden sallayan komplocular için yukarıda yaptığım tanımı okuyabilirsin. Senin hiçbir dayanağı olmayan zırvalıklarını tabii ki okumayacağım, kendime saygım var o kadar.

Çoğu ülke oynuyor, oynamak zorunda. Bizim de tek gelir kaynağımız olan turizm gerçekleşmeseydi ve onun ayağına Haziran'da normalleştirme olmasaydı görürdün halimizi.

Amerika 9/11'de Dünya Ticaret Merkezini, onunla birlikte 15000 insanını, ayrıca yerlerine gelecek 15000 kişinin bu işe adapte olması sürecinde kaybedeceği maddiyatı düşündü mü? Demek ki diplomaside her şey maddiyat değilmiş. Zırvalarımı okumazsan okuma, ben de senin zırvalamalarını okumam olur biter.

Küresel anlamda milyarlarca insanı etkileyen, trilyonca dolarlık krize neden olan üstelik daha çözümden çok uzak bir konu ile alakası olmayan 9/11'i örnek göstermiş. :D

Virüsü Çin yaydı diye girdi konuya, cevapları veremeyip kendi dediğini doğrulamayınca teröristlerin eline geçmiş diye yan çizdi. O da yetmedi şimdi konudan konuya atlıyor üstüne başkalarına laf ediyor. :D

Tartışmaya çalıştığı konuyla alakalı en ufak fikri olmayan biriyle bir konuda "gerçek anlamda" fikir alışverişi yaparak iletişim kurmak zor... Sabrım için kendimi takdir ettim sağ olsun. Gene ceza yemiştir, sonra gene gelir. :D Bazen insanlara laf anlatmak gerçekten zor oluyor...

Son düzenleme:
Amerika 9/11'de Dünya Ticaret Merkezini, onunla birlikte 15000 insanını, ayrıca yerlerine gelecek 15000 kişinin bu işe adapte olması sürecinde kaybedeceği maddiyatı düşündü mü?
Bunun konuyla ne alakası var? 9/11'den bahsettiğin bölge etkilendi, virüs kriziyle karşılaştırılmayacak sevide verdiğin örnek. Bu virüsten küresel ekonomik yapısı olan her ülke sonuna kadar etkileniyor. Üretim yapan, fabrika kapatan ülkeleri geç, üretimle işi olmayan ve hizmet sektöründe olan milyonlarca insan/binlerce marka etkilendi, etkileniyor ve etkilenecek bu krizden.

Sen gelmiş Dünya Ticaret Merkezi, 15000 insan diyorsun.

Ayrıca merak etme, ABD için Orta Doğu topraklarına girme bahanesi oldu 9/11. Kaybettikleri paracıkları yer altı zenginlikleriyle kazanıp o bölgelerde kendilerine gelecek yarattılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı