Cpanelde şöyle bir hata

Gökhan Baydar

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
öncelikle xxxx olan yerleri ben öğeyi denetleden sansürledim bilginize

Şimdi ftp den attım dosyaları phpbb 3 ün yada her neyse. xxxxx.com/install açılmadı yani açılması lazımdı. mysql felan her tür özellik var zaten. FTP yi ful sildim bidaha yükledim olmadı.belki olur diye bide website wizardmı ne oradan kurdum gene olmadı bide cpanelde şöyle bi uyarı çıkyor bakın:

9XNaJ5.png

Bu arada şuda belki lazım olur:

BXza3g.png

Domaini ve hostu farklı firmalardan aldığınızı varsayarak anlatıyorum.

Hostu aldığınız zaman size NS adresleri verilir. (Genelde 2 tane olur bu.) Mail adresinize gelmiş olması lazım.

Bu NS adreslerini domain aldığınız firmanın sitesine girip panelden NS adresinizi ekleyeceksiniz.

Domaini ve hostu farklı firmalardan aldığınızı varsayarak anlatıyorum.

Hostu aldığınız zaman size NS adresleri verilir. (Genelde 2 tane olur bu.) Mail adresinize gelmiş olması lazım.

Bu NS adreslerini domain aldığınız firmanın sitesine girip panelden NS adresinizi ekleyeceksiniz.

Bulamadım. xxxxxxx.byethost7.com var bide xxxxxx.com var bu. şimdi xxxxxxx.com host xxxxxxx.byethost7.com domain mi oluyor? Bu arada bahsettiğiniz ns adresleri xxxx.com dan ns1.nazuka.net ve ns2.nazuka.net şeklinde panelde cpanel.nazuka.net/accounts/details kısmında yazıyor (ns3 ve ns4 de var) xxxx.byethost7.com panelinde ise böyle bişey yok ve nsleri yazacağım kısmı bulamadım. Nabıcam :/

Hepsinden önce sunucu firması ile konuşun. Sorunu ekran görüntüsü ile birlikte gönderirseniz yardımcı olurlar. Yönlendirme işlemi olmadan dns güncellemeniz çoğu zaman gerekmez.

Hepsinden önce sunucu firması ile konuşun. Sorunu ekran görüntüsü ile birlikte gönderirseniz yardımcı olurlar. Yönlendirme işlemi olmadan dns güncellemeniz çoğu zaman gerekmez.

Yabancı firma fazla ingilizcem yok zaten :D İsterseniz teamviewerdan yapabiliriz ama onda sorun yok.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı