CPU 8+4 pin girişine sadece 8 pin takmak

PODOLOG

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Kocaeli izmit
Daha fazla  
Meslek
Hemşirelik
Anakartımı yükseltmek istiyorum. Mesela MSI X470 Gaming Pro anakartta 8+4 pin CPU güç beslemesi mevcut. Fakat şu anda kullandığım PSU'da sadece 8 pin CPU besleme çıkışı var. Ben o anakartı aldığımda yine 2600X'e 4.2 GHZ OC yaparsam sadece 8 pin takılıyken sağlıklı çalışır mı şu anda ki gibi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu videoda Recep Baltaş bey kesinlikle dikkat edin ikisini de doldurun demiş ama ben bu anakart ile 9900K 5.2 GHZ OC yapmayacağım ki? Kullananlar var mı aramızda aydınlatacak olan? :)

PSU belirtmemişsiniz, gücü yetecegini düsünüyorsanız calısıyor coğu zaman sıkıntı cıkarmıyor.
En kötü bir dönüsütürücü alabilirsiniz içinizin rahat olması icin.

Normal kullanımda 8 pin yeterli olabilir ama overclock yapacaksanız riske girmemekte fayda var. Anakart değişiyor ve ihtiyaç duyduğu için +4 pin eklemişler. Ha belki denerseniz yeterlilik sağlayıp çalışır ama overclock yapılacağı için tavsiye etmedim.

Bazı yabancı forumlarda overclock yapmamalarına rağmen tek 8 pinle sistemin rastgele olarak donduğunu söyleyenler var. Sistemi öldürme riskine girmeye değmez bana kalırsa. Genel kanı bir şey olmayacağı yönünde ama üretici firma sonuçta koymuş oraya 8+4 :)

Ben de aynı ikilemde kalıp 8 pinli B450 anakart aldım. Bazı X470'lerde de 8pin girişi olanlar var, onlara bakabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı