CPU 8 pin kablosunu dönüştürücü ile ekran kartı 8 pin (6+2) pin kablosu olarak kullanmak sağlıklı olur mu?

Fightermehmet

Centipat
Daha fazla  
PSU'nun 1 adet CPU 8 pin kablosu boşta duruyor. Benim de 2 adet 6+2 pin PCI-e kablosuna ihtiyacım var. Takacağım ekran kartının Max TDP değeri 150W yani CPU kablosunun besleyebileceği düzeyde. Amazon'da buna uygun dönüştürücü buldum, alıp kullanmam bir sıkıntı doğurur mu? PSU: Corsair TX850M GPU: EVGA GTX 1070 FTW.

Son düzenleyen: Moderatör:
Forumda gördüğüm diğer konularda PSU yeterliyse sorun olmaz diyorlar. Bende böyle düşünüyorum.

Mining için kullanıyorum hocam 4 tanesi de dolu.

Corsair'in modüler modellerinde PSU'nun CPU çıkışı ile PCI-e çıkışı ikiz olabiliyor. Uygun kablolar ile uygun cihazlarda kullanabiliyorsunuz. Taktığınız kablo ile dönüşüm sağlanıyor. (Aynı sokete ekran kartı için PCI-e kablosunu, işlemci için de CPU kablosunu takarak.) Dönüştürücü olmadan da kullanmanız olası ama model numarasına gore emin olup ya da kitapçığında böyle bir bilgi mevcutsa ona göre kullanmanız uygun olur.

Corsair'in modüler modellerinde PSU'nun CPU çıkışı ile PCI-e çıkışı ikiz olabiliyor. Uygun kablolar ile uygun cihazlarda kullanabiliyorsunuz. Taktığınız kablo ile dönüşüm sağlanıyor. Dönüştürücü olmadan da kullanmanız olası ama model numarasına gore emin olup ya da kitapçığında böyle bir bilgi mevcutsa ona göre kullanmanız uygun olur.

PSU yarı modüler hocam, CPU ile 20+4 pin kablosunu takıp çıkaramıyorum.

PSU yarı modüler hocam, CPU ile 20+4 pin kablosunu takıp çıkaramıyorum.

Doğru, TX850m; bakar kör olmuşuz. O zaman dediğim pek mümkün değil. PSU'da dönüştürücü pek önerilen bir bağlantı şekli değil ama illa kullanacaksaniz, ek yerlerinde oynama olmadığına dikkat etmeniz iyi olur. Herhangi bir ark durumunda kablo ve soketlerin erimesi söz konusu.

Geri
Yukarı