CPU değişimi sonrası PC donuyor

ahmet.sasmaz

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarım oyundan sonra donuyor hiçbir şeye tepki vermiyor. Ctrl+alt+delete yapıyorum, olmuyor. Reset atmak zorunda kalıyorum. Ama reset attığımda Windows loading ekranında kalıyor. 2 defa format attım. 2 gün önce CPU değişikliği ve kule soğutucu taktım. Eski CPU'da sorun yoktu. Sorunu çözemedim pek fazla da masraf yapmak istemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem özellikleri:
i5 3470 (eski).
i7 3770 (yeni).
MSI Gaming X GTX 1060 6 GB.
Hyper X 8x2 1600MHz DDR3.
ASUS P8B75-M lx LGA1155.
Aopen AO400-12ARM 400W PSU.
Crucial 120GB SSD.

@ahmet.sasmaz kablodan da olabilir. Benim eski HDD'lerimden birisinde de böyle oluyordu. Bende oyundan sonra değil de herhangi bir zamanda oluyordu. Kabloyu değiştirdim bir süre düzeldi, sonra HDD'nin sorunlu olduğunu öğrenip yenisini almıştım. Tabii yaşadığim bu olay sadece HDD için de geçerli olabilir ve yaşadığım bir şeyi belki yardımcı olur diye anlatmak istedim. Şu anki sorununuzu net olarak saptayamadığımdan başka bir arkadaş baksa iyi olabilir. Kabloyu değiştirmeyi ve SSD güç girişine PSU'dan gelen başka bir kablo takmayı deneyebilirsiniz.

@ahmet.sasmaz kablodan da olabilir. Benim eski HDD'lerimden birisinde de böyle oluyordu. Bende oyundan sonra değil de herhangi bir zamanda oluyordu. Kabloyu değiştirdim bir süre düzeldi, sonra HDD'nin sorunlu olduğunu öğrenip yenisini almıştım. Tabii yaşadığim bu olay sadece HDD için de geçerli olabilir ve yaşadığım bir şeyi belki yardımcı olur diye anlatmak istedim. Şu anki sorununuzu net olarak saptayamadığımdan başka bir arkadaş baksa iyi olabilir. Kabloyu değiştirmeyi ve SSD güç girişine PSU'dan gelen başka bir kablo takmayı deneyebilirsiniz.
Kablonun yerini değiştirdim. 2 saattir boşta stabil çalışıyor. Yük altına girdiği zaman hatayı alıyorum.

Hocam, donmalarda en büyük etken SSD/HDD. Test yapıp kontrol edin. BIOS resetlemeyi de deneyebilirsiniz. BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı