CPU Detroit Become Human'da 95 dereceye kadar çıkıyor

BlueScreenSlayer

Hectopat
Merhabalar. Normalde oyunlarda işlemcimin sıcaklığı 60-75 arası gezinirken Detroit Become Human oyununda 95 dereceye kadar çıkıyor. Termal macunumu daha 1 ay önce yeniledim. Nasıl çözebilirim? Çok oynamak istiyorum.

Bilgisayarı açın ya da resetleyin, anakart logosu veya öncesinde "del" tuşuna basarak BIOS'a girin. Soldan OC'ye tıklayın, o ekranda altlara doğru "Vcore Voltage" benzeri bir satir olmalı. Karşısında seçili olana bakın. Eğer "auto" ise yüksek voltaj sebebi ile aşırı ısınma sorunu oluşabiliyor. Voltajı sabitlemek sorununuzu çözebilir.

Son düzenleme:
Overclock bilgisayara zarar vermez mi ?

Aslında hız aşırtma değil de CPU kapasitesi içinde hız sabitleme yapmak gerekiyor. Auto ile bıraktığınızda o işi BIOS hallediyor, fakat zaman zaman kitaba uymayabiliyor. Sizin ise biraz arama yaparak işlemciniz için ideal değerleri bulmaniz gerekiyor. Bir nevi downclock denilebilir. Ama işlemci potansiyeliniz yüksek olduğu için gözle görülür bir performans kaybı yaşamıyorsunuz. Hatta işlemciyi aynı frekansta daha az voltaj vererek stabil çalıştırabiliyorsunuz, bu da sıcaklığı azaltıyor.

Aslında hız aşırtma değil de CPU kapasitesi içinde hız sabitleme yapmak gerekiyor. Auto ile bıraktığınızda o işi BIOS hallediyor, fakat zaman zaman kitaba uymayabiliyor. Sizin ise biraz arama yaparak işlemciniz için ideal değerleri bulmaniz gerekiyor. Bir nevi downclock denilebilir. Ama işlemci potansiyeliniz yüksek olduğu için gözle görülür bir performans kaybı yaşamıyorsunuz.
Çözünürlük olayını deneyeceğim en son çare o teşekkür ederim.

Voltaj sabitleme değil de voltaj modunu "Auto"dan "Offset"e alıp "-" olarak ayarlayıp "0.05, 0.10" gibi bir değer girip test ederek düşük voltajda daha az ısınmasını sağlayabilirsin.

Çözünürlük olayını deneyeceğim en son çare o teşekkür ederim.

İşlemciyi %100 de kullandığı için ısınıyor internette oyunun adını ve %100 kullanma sorunu yazarsan çözümü vardı diye hatırlıyorum.
Edit:Şunu bir dene belki düzelir
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Deneyeceğim iade ettim oyunu direk sormadan dün iadesi gelince geri alacağım umarım çözülür hepinize teşekkür ederim.
İşlemciyi %100 de kullandığı için ısınıyor internette oyunun adını ve %100 kullanma sorunu yazarsan çözümü vardı diye hatırlıyorum.
Edit: Şunu bir dene belki düzelir
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam dediğinizi yaptım tamamını kullanmadı ama birkaç dakika sonra yine 80'lere çıktı ve FPS düşmesi yaşadım FPS kilidini kaldırdım bu sefer de işlemci 95leri gördü.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı