CPU Fan boşta 2200 RPM çalışıyor

Lenka

Kilopat
Yer
Ataşehir
Sistemi kurduğumdan beri CPU fanı boşta 2000-2200 RPM civarında çalışıyor. Isı değerlerim boşta ve yükte gayet güzel. MSI Dragon Center indirdim ve yükledim, CPU fan ayarı yok. Eskiden Command Center vardı ama yeni nesil anakartlar için sanırsam Dragon Center'a geçiş yapıldı. BIOS'da otomatik fan ayarı aktif olduğu halde 2000+ RPM gibi düzeylerde çalışıyor. Bunu nasıl düzeltiriz? Boşta 600 civarı çalışmalı.

Anakart: MSI Mag Z390 Tomahawk
CPU soğutucu: Cooler Master Masterliquid 120

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU fanı anakartta hangi fan yuvasına taktınız? BIOS'taki fan ayarının görselini atar mısınız? DC seçili ise PWM yapın. Sağ üst kısımda.

Sistemi kurduğumdan beri CPU fanı boşta 2000-2200 RPM civarında çalışıyor. Isı değerlerim boşta ve yükte gayet güzel. MSI Dragon Center indirdim ve yükledim, CPU fan ayarı yok. Eskiden Command Center vardı ama yeni nesil anakartlar için sanırsam Dragon Center'a geçiş yapıldı. BIOS'da otomatik fan ayarı aktif olduğu halde 2000+ RPM gibi düzeylerde çalışıyor. Bunu nasıl düzeltiriz? Boşta 600 civarı çalışmalı.

Anakart: MSI Mag Z390 Tomahawk
CPU soğutucu: Cooler Master Masterliquid 120
Bios ayarlarını kontrol ediniz

Bios ayarlarını kontrol ediniz
Birader okumadan mı yorum yapıyorsun? BIOS ayarlarında fan kontrolü otomatik mod açık diyorum. BIOS ayarlarını kontrol ediniz ne ya?
CPU fanı anakartta hangi fan yuvasına taktınız? BIOS'taki fan ayarının görselini atar mısınız? DC seçili ise PWM yapın. Sağ üst kısımda.
Zaten sıvı soğutma olduğu için pompa PUMP'da, fan CPU Fan soketinde. Halihazırda DC değil PWM seçili.

msi.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı