M5A97 LE R2.0 CPU Fan Error

OzgurMete

Kilopat
Daha fazla  
AMD FX 8320 işlemcim var şu an ve ne yazık ki stok fanla kullanmak zorundayım maddi imkanlarım yüzünden. Zaten fazla oyun oynayan biri de değilim, sadece sosyal ağlarda takılmak için kullanıyorum. Az çok bilgim var montajla ilgili, o yüzden basit işlemlerin hepsini yaptım ama gözümden kaçan nedir anlamış değilim. Nerede hata yaptım? BIOS'um güncel, en son sürüm ama sorun gene çözülmedi. Soketleri CPU Fan SYS. yazan yerlere doğru bir şekilde taktım, bundan eminim. 3 tane CPU fan yeri var zaten, hepsini teker teker denedim. 1 tanesi bozuk olsa diğerlerinin çalışması lazım diye düşünüyorum veya hadi 2 tanesi bozuk olsun, kesin 1 tanesinin çalışması lazım. :)

O da yetmedi stok fanı yanlış mı taktım diye tekrar söküp farklı bir şekilde taktım ama yine aynı sorun. CPU Fan Error diyor.

BIOS sayfasından giriş yapıyorum, CPU fan hızını en düşük ayarda 200'e kadar düşürüyorum. Ardından ignore yapıyorum, bu sefer sıcaklık artıyor, işlemci ısınıyor ve PC kapanıyor. Ne yapacağımı bilemedim, yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fan kablosunu bağladığınız CPU soketi ve diğer soketleri net gözükecek şekilde fotoğraf atmanız mümkün mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
hocam k.bakmayn konuyu actıktan sonra bu konuya cvp yazma hakkınız yok dedıgı ıcın cvp veremedım cvplarınız ıcın tesekkur ederım ıgnore yaptıktan sonra herhangı bı zarar soz konusu olurmu ıslemcı yenı aldım cunku :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı