"CPU fan error" htaası

• Konuyu başlatan Tllo
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 2B

Tllo

Hectopat
Daha fazla  
İyi forumlar. Forumda ilk açtığım konu bu :) Xigmatek gaia 2 soğutucu aldım. Ancak bilgisayar açılırken CPU fan hatası veriyor. Fan çalışıyor ancak BIOS'ta “cpu fan Speed n/a” yazıyor. Stok soğutucu fanını taktığımda hata almıyorum ve RPM gözüküyor. Xigmatek fandan şüpheleniyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videonun sonundaki islemi yapin. Uyari almadan direk Windows'a girersiniz.
Sogutmanizin kablosu arizali olabilir.

Fanı cpu_fan kısmına bağlıyorum. Aynı işlemi stok fan içinde yaptım. Stok fan bi problem göstermezken Xigmatek fan hata veriyor.

Aklıma çok şey gelmiyor. BIOS'u Beta olmayan en güncel sürüme yükseltmeyi deneyebilirsiniz ama açıkçası benim de aklıma çok şey gelmiyor bu durumda.

Cpu fan kısmını ignore edince fan hızlanıyor. Ortak fikrimiz problemin Xigmatek fanda olması galiba. Stok fanın RPM değeri 1200-1300 civarı biosta. Kule tipi fan çalışsa bile pwm görevini yerine getiriyor mu bilmiyorum. Çünkü biosta bi RPM değeri yok. Cevaplarınız için teşekkür ederim.
Hmm, bildiğim tek yöntem F2 tuşuna basmak bu durumda.

@Enes3078.
Hocam bu kule tipi fan yerine kullanabileceğim bi fan öneriniz var mıdır ? illa gidip aynısından bulmalıyım ? soğutucu xigmatek gaia2

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı