CPU GTLREF Voltage Ratio nedir?

polakavic

Kilopat
Daha fazla  
CPU GTLREF Voltage Ratio nedir? Yabancı sitelerde bazı yazılar var ancak pek bir şey anlamadım. Bana açıklayabilecek olan varsa sevinirim :)

GTL:
Topçu alıcı-verici mantığı, elektronik arka panel otobüslerini sürmek için kullanılan bir tür mantık sinyallemesidir. 0.4 volt ile 1.2 volt arasında (TTL ve CMOS mantığında kullanılandan çok daha düşük) bir voltaj salınımına ve simetrik paralel direnç sonlandırmasına sahiptir.

GTLREF: Advanced Gunning Transceiver Logic Plus, Intel tabanlı sistemlerde bulunan GTL'nin bir türevidir. Açıkçası, Gunning Transceiver Logic, elektriksel gürültüyü ortadan kaldırmak için mikroişlemciler arasında gönderilen sinyalleri filtrelemenin bir yoludur. GTLVREF terimi, bir GTL hattının referans Voltajını, dolayısıyla GTLVREF'i (GTL Referans voltajı) ifade eder. Esasen, belirli bir sinyal için gürültü marjının nerede olduğunu belirler. Mikroişlemciye, karışma ve geri arama vb. (öncelikle geri arama) ile ilişkili sinyallerdeki elektriksel gürültünün nerede filtreleneceğini söyler. GTLREF voltajları, mikroişlemciye filtreleme için referans oldukları sinyalden tamamen farklı hatlarda verilir, voltajın kendisi bir sinyal değildir ve sabittir.

Birazcık çeviri ile önünüze sundum. Bunlar işinize yaradı mı? Daha başka ne tür bir bilgi istersiniz?
Daha fazla bilgi için şu sayfayı çevirin:

Hocam yardımınız için teşekkür ederim. Ancak benim merak ettiğim konu alttaki fotoğraflarda bulunan değeri değiştirmem ne tür bir etki yapacak ?
IMG_20211204_140833.jpg
IMG_20211204_140824.jpg

Hocam yardımınız için teşekkür ederim. Ancak benim merak ettiğim konu alttaki fotoğraflarda bulunan değeri değiştirmem ne tür bir etki yapacak ?Eki Görüntüle 1232835Eki Görüntüle 1232834
Doğrusu ben de araştırdım ve tam bilgi bulamadım.

Bir bilgiye göre de 0,636 yerine alternatif olarak 0,566 değeri öneriliyor. 0,636 yada 0,566 ayarlayın yazmış. 0,636'yı özellikle seçmiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı