CPU ile mining yapmak zararlı mı?

Dush

Decapat
Daha fazla  
Elimde çok eski bir PC var, 11 yıllık bir laptop. Verim alamam falan doğrudur. sadece istediğim şey CPU ömrünü kısaltır mı veya zararlı mı?

Yine de sistemimi yazayım:
  • Intel Core 2 Duo T6500 2.10GHz 2 çekirdek.
  • Mobile Intel Express chipset bilmem ne onboard 64 MB ekran kartı.
  • 2x2 = 4 GB 800MHz DDR2 RAM.
  • 200GB Adata mıydı markasını hatırlamadığım bir SSD.
Size sorduğum sadece CPU ömrünü kısaltır mı veya zararlı mıydı, sistemimi eleştirmenizi istemedim, ne kadar kabasınız. Ben gayet memnunum sistemimden soruma cevap vermek çok mu zor anlamadım ki.

Son düzenleme:
Hiçbir şey olmaz. Epey eski bir işlemci geçti elime okuldan. 20 yaşını geçkin sanırsam. Tasarım dersi için anakarta takılı haldeyken anakart ile beraber tamamen kireç boya ile üstünden boyanmış. Anakart da işlemci de çalışıyor.

Demem o ki işlemciler öyle kolay kolay bozabileceğiniz şeyler değiller. Soğuttuğunuz sürece isterseniz çıkın tepinin, bir sorun olmaz.
Mining'i hangi parça ile yaparsanız ömrü kısalır ve zarar görür zamanla eski performansını vermez. Eski performansı vermez hocam da bu sistemle anca Minecraft da yani.
Bilmediğiniz konularda yorum yapmayın yeter yahu. Mining hiçbir parçaya hiçbir şekilde zarar vermez.

Hocam çektiği enerji faturası getirdiği kardan daha fazla olur. En azından temizleyip bir öğrenciye bağışlayın.

Elimde çok eski bir PC var, 11 yıllık bir laptop. Verim alamam falan doğrudur. sadece istediğim şey CPU ömrünü kısaltır mı veya zararlı mı?

Size sorduğum sadece CPU ömrünü kısaltır mı veya zararlı mıydı, sistemimi eleştirmenizi istemedim, ne kadar kabasınız. Ben gayet memnunum sistemimden soruma cevap vermek çok mu zor anlamadım ki. sistemine zarar vermez de sistemin kriptoyu çökertebilir

Hayı.

Size sorduğum sadece CPU ömrünü kısaltır mı veya zararlı mıydı, sistemimi eleştirmenizi istemedim, ne kadar kabasınız. Ben gayet memnunum sistemimden soruma cevap vermek çok mu zor anlamadım ki.

Hayır mining yapmak sistemine zarar vermez. Ama sistemin kripto yu çökertebilir dikkat et.

Geri
Yukarı