CPU O.C yaptım ama Cinebench 20'de PC kapanıyor

Merhaba arkadaşlar dediğim gibi o.c yaptım 3.9 GHz voltajım 1.227V PC voltaj az geldiği içinmi kapanıyor yoksa sıcaklık 85'i falan bulduğu içinmi kapatıyor.
Ve PC tamamen kapanmıyor fanlar vs dönüyor RGB'ler yanıyor ama ekran gidiyor.
CPU R5 2600.
B450M S2H.
Fan: Stok.

1600607890820.png

85 derece kapanmaya neden olacak bir sıcaklık değil muhtemelen voltaj yetersiz geliyor. Voltajı azar azar artırıp tekrar deneyin.

Edit: Pardon voltaj zaten fazlaymış. O zaman işlemci o hızda stabil çalışacak kadar kaliteli çıkmamıştır fırından. Her işlemci aynı miktarda overclock olamaz.

Merhaba arkadaşlar dediğim gibi o.c yaptım 3.9 GHz voltajım 1.227V PC voltaj az geldiği için mi kapanıyor yoksa sıcaklık 85'i falan bulduğu için mi kapatıyor ?
Ve PC tamamen kapanmıyor fanlar vs dönüyor RGB'ler yanıyor ama ekran gidiyor.
CPU R5 2600.
B450M S2H.
Fan: Stok.

Eki Görüntüle 674782

Normalde düşük voltajdan kapanır ama o voltaj o frekans için zaten çok fazla. Ben aynı işlemci ile 1.2V 4GHz kullanıyordum. Tamam silikon farkı var da bu kadar da olur mu bilemedim 😀

Aynı voltajda 38 çarpan verip kapanıyor mu diye bakın. Kapanmazsa sorun 39 çarpan için o voltajın yetersiz kalmasıdır.

Normalde düşük voltajdan kapanır ama o voltaj o frekans için zaten çok fazla. Ben aynı işlemci ile 1.2V 4GHz kullanıyordum. Tamam silikon farkı var da bu kadar da olur mu bilemedim 😀

Aynı voltajda 38 çarpan verip kapanıyor mu diye bakın. Kapanmazsa sorun 39 çarpan için o voltajın yetersiz kalmasıdır.
deneyip geliyorum.

3.8 de oldu hatta voltajı 1.220 yaptım.

3.8 de oldu hatta voltajı 1.220 yaptım.
O zaman işlemci silikonun pek iyi değil ve 3.9GHz için voltaj yetersiz kalmış. Stok soğutucu ile daha da voltaj arttırıp 3.9GHz kullanmak bence sıcaklıklar açısından mantıklı olmaz. 3.8GHz olarak bırakabilirsiniz. İsterseniz voltajı 1.2 veya 1.21 olarak da deneyin, belki 3.8GHz için bu voltajlar da yeterli gelir.

O zaman işlemci silikonun pek iyi değil ve 3.9GHz için voltaj yetersiz kalmış. Stok soğutucu ile daha da voltaj arttırıp 3.9GHz kullanmak bence sıcaklıklar açısından mantıklı olmaz. 3.8GHz olarak bırakabilirsiniz. İsterseniz voltajı 1.2 veya 1.21 olarak da deneyin, belki 3.8GHz için bu voltajlar da yeterli gelir.
ben bugun Snowman M200 Combo Intel/AMD 9cm Led CPU Fan Fiyatı bu soğutucuyu sipariş etmiştim bunun ile 3.9 veya 4.0 a çıkarablirmiyim ve size özel ulaşabileceğim bi numara vs discord felan çok iyi olur teşşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı