CPU-Z SPD bölümü boş

• Konuyu başlatan Until
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 796

Until

Hectopat
Ben RAM almak istiyorum. MHz değerini ve kaç voltajda çalıştığını görmek istiyorum ama program göstermiyor. Çözümü var mıdır?

Dosya Ekleri

• Screenshot_45.png
    Screenshot_45.png
    16 KB · Görüntüleme: 45
  • Screenshot_44.png
    Screenshot_44.png
    17,4 KB · Görüntüleme: 46
Slot kısmına tıklayın diğer slotu seçin.
CPU-Z, anakarta lehimli olan belleklerin bilgilerini tespit edip gösteremiyor maalesef. Yani slot değiştirmek bir çözüm değil.

Ben RAM almak istiyorum. MHz değerini ve kaç voltajda çalıştığını görmek istiyorum ama program göstermiyor. Çözümü var mıdır?
HWinfo64 yazılımını kullanın ve "Summary Only" seçeneği işaretli olarak başlatın. Ardından bellek kısmına bakın ve bilgilerini görüntüleyin.

1615109425115.png

Cihaz dizüstü.
Yönetici olarak çalıştırmayı deneyin. Ya da gömülü RAM olduğundan olabilir. Cihazınız dizüstü mü?
CPU-Z, anakarta lehimli olan belleklerin bilgilerini tespit edip gösteremiyor maalesef. Yani slot değiştirmek bir çözüm değil.

HWinfo64 yazılımını kullanın ve "Summary Only" seçeneği işaretli olarak başlatın. Ardından bellek kısmına bakın ve bilgilerini görüntüleyin.

Eki Görüntüle 910388
Hemen deniyorum.

Eki Görüntüle 910388
Böyle oldu orda da RAM gözükmüyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_44.png
    Screenshot_44.png
    192,7 KB · Görüntüleme: 29
Hmm. O zaman biraz daha ileri gitmemiz gerekecek anlaşılan. Elimde bir yazılım vardı direkt olarak BIOS'u okuyup oradan SPD bilgisi çeken ama şuan adını hatırlayamıyorum ve bilgisayarımda da bulamıyorum. Hatırladığım zaman konuyu güncellerim. 👍 😊

Hmm. O zaman biraz daha ileri gitmemiz gerekecek anlaşılan. Elimde bir yazılım vardı direkt olarak BIOS'u okuyup oradan SPD bilgisi çeken ama şuan adını hatırlayamıyorum ve bilgisayarımda da bulamıyorum. Hatırladığım zaman konuyu güncellerim. 👍 😊
HDD bozuldu SSD aldım. Dedim ki birde RAM takviyesi yapayım. Dizüstü modeli Asus X550CA modelidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı