Cpucores gerçekten işe yarıyor mu?

Lexyyy

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Steam'de olan cpucores isimli uygulama satın alınmasına değer mi? Bilgisayarım: AMD 4800H işlemci, 1650 Ti ekran kartı, 16 GB RAM.

Merhaba arkadaşlar Steam'de olan cpucores isimli uygulama satın alınmasına değer mi? Bilgisayarım: AMD 4800H işlemci, 1650 Ti ekran kartı, 16 GB RAM.

Kısmen evet ya da hayır, denemekten zarar gelmez? Herhalde.
Ayrıca sisteminiz iyi sayılır hiç gerek yok bence böyle şeylere.

Ayrıca Hyper-threading kapatma falan varmış, onlar çoğu oyunda ve uygulamada ters yönler sergileyebiliyor veya performans da kazandırtabiliyor. Bunda olan ayarları kendiniz elle komut girerek de yapabilirsiniz :)

Son düzenleme:
Pek de işe yarayacağını sanmam. Ancak eski bilgisayarlarda işe yarayabilir belki. İşlemci ayarları ile oynayacaksınız QuickCPU gibi kapsamlı programlar da var.

Hocam zaten laptoplar hız aşırtma desteklemiyor yapacak pek de bir ayar yok. Ancak undervolt yapabilirsiniz ama sıcaklıklar fazla değilse buna da gerek yok.

Hocam hız aşırtma yapmak (TDP OverClock) istiyorsanız AMD işlemciler için Ryzen Master falan var ama hiç zorlamayın bence yakarsanız komuşlar gelir ağlamanıza ben az önce 15W'dan 30a çıkardım Call of Duty rahatladı ya.
Quick CPU da çok ayat bulamadım ayarlıyabilceğim.

Son düzenleme:
Hocam hız aşırtma yapmak (TDP OverClock) istiyorsanız AMD işlemciler için Ryzen Master falan var ama hiç zorlamayın bence yakarsanız komuşlar gelir ağlamanıza ben az önce 15W'dan 30a çıkardım Call of Duty rahatladı ya.
AATU kullanıyorum (Ryzen Masterin yapımcılarının yaptığı başka birşey) TDP yi arttırdım zaten limitini ve bilgisayarım ısınmıyor sadece oyun üzerindeki işlemci ayarlarımla oynamak istiyorum örneğin csgoda 1 çekirdek çalışsın sadece gibi bu konuda işe yarıyorsa Quick CPU kullanırım.

Geri
Yukarı