Crack.CMD nedir?

HolySchwibble

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarımda “Hızlı Erişim”den .exe dosyalarını arattım karşıma crack. CMD diye bir şey çıktı (toplamda 5 şey çıktı fakat onlar Steam vs. gibi uygulamalar) bu nedir? Korsanlıkla bir alakası varmış gibi duruyor silersem veya açarsam ne olur? Virustotal’dan tarattım ve KMS_Suite.v8.8.TR.cmd diye bir şey çıktı.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    250,1 KB · Görüntüleme: 57
  • image.jpg
    image.jpg
    237,6 KB · Görüntüleme: 53
Bilgisayarcıya format atması için vermiştim o indirmiş demekki. MediaMarkt gibi teknoloji mağazalarında format atıyorlar mı lisanslı bir şekilde?
Lisanslı Windows 1.000+ TL oluyor teknolojik mağazalarda. Bilgisayara kendiniz temiz format atın sonra internetten 50 lira civarı orijinal key satın alın.

Lisanslı Windows 1.000+ TL oluyor teknolojik mağazalarda. Bilgisayara kendiniz temiz format atın sonra internetten 50 lira civarı orijinal key satın alın.
O key in orijinal olup olmadığını nerden anlayacağım ki. Bir de format attınca bilgisayarda zaten orijinal lisans varsa tekrar kendi otomatik olarak orijinal lisansı kullanmıyor mu?

O key in orijinal olup olmadığını nerden anlayacağım ki. Bir de format attınca bilgisayarda zaten orijinal lisans varsa tekrar kendi otomatik olarak orijinal lisansı kullanmıyor mu?
Keyin orijinal olup olmadığını anlama diye bir şey yok, key varsa ve sistemi aktifleştiriyorsa o key orijinaldir zaten. Ve evet, sistem otomatik olarak orijinal lisansı kullanıyor ama sizin orijinal lisansınız yok.

Geri
Yukarı