Crack olan After Effects ve Premiere Pro'dan virüs bulaşır mı?

Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Monster Abra A7
3050 Tİ
8 GB Ram
Meslek
Video Editör
Merhaba Sosyal'de birisi crackli Adobe After Effects programından virüs bulaştığını söyledi. Bende crackli kullanıyorum virüs bulaşır mı? Neler yapmam lazım?

Merhaba Sosyal'de birisi crackli Adobe After Effects programından virüs bulaştığını söyledi. Bende crackli kullanıyorum virüs bulaşır mı? Neler yapmam lazım?
Yani hocam bunu net bir şekilde bilmek crack'i bilmediğimiz için imkansız. Ancak kesin olarak bilebildiğimiz şey orijinallerde virüs olmadığıdır. Eğer bu programlardan az/çok para kazanıyorsanız tavsiyem orijinal alın.

Bulaşma ihtimali var ama doğru kaynaktan yüklediyseniz bulaşmaz. Hem bulaşmış olsaydı şu ana kadar etkisini gösterirdi beklemezdi.

Ben Mac ve Windows'ta kullanıyorum BitDefender lisansımda var sıkıntı yaşamıyorum ve ben bunları C ye değil ek disk yapıp ona koyuyorum orijanli eğer iş yapıyorsan ve o işten para kazanıyorsan al kendini geliştireceksen crack kullan bende crack kullanıyorum sıkıntı yok bilgisayarda yavaşlama sıkkıntı uyarı hiçbir şey yok

Eset gibi programlar birşey bulamazsa silememe gerek varmı?

Bulaşma ihtimali var ama doğru kaynaktan yüklediyseniz bulaşmaz. Hem bulaşmış olsaydı şu ana kadar etkisini gösterirdi beklemezdi.
2 aydır yüklü hiçbir şey olmadı.

2 aydır yüklü hiçbir şey olmadı.
ESET ya da Kaspersky yükleyip tam tarama yapın ve crack kullandığınız programları kaldırın.
Monster norton programını hediye etmişti onu kullansam mı?

Bulaşır, piyasada yer alan Adobe korsan yazılımlarının çoğu üçüncü parti sunuculara bağlı ve büyük kısmı sistemi botnet ağına dahil ediyor.

Kesin bulaşmıştır diyemeyiz. Konuyu yeni açtığınıza göre bir şey olmamış. Çünkü bu tarz programların içerdiği zararlılar Google, YouTube hesaplarınızı ele geçiriyor, hatta videolar yayınlıyor. Yine de Malwarebytes gibi bir programla sisteminizi taratmanızı öneririm.

Geri
Yukarı