Crack oyun PC'ye zarar verir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 10
Sitelerden crack oyun indirmek PC'ye zarar verir mi?
Nereden indirdiğine bağlı eğer Google'a "Caybırpank 2077 indir" yazıp ilk yerden indirirsen virüs indirme olasılığın %99,9'dur. Ama doğru bir kaynaktan araştırıp indirirsen pek bir şey yaşamazsın. Ama kafan rahat olsun ve geliştiricinin hakkını vermek için satın alıp indirmen en doğrusu olacaktır.

Düzgün sitelerden indiriyorsan vermez. Her önüne gelen siteden indirmek yerine belirli bir yerden indirmek daha mantıklı. Deneyip, çalıştıklarından emin olduktan sonra koyuyorlar.

Kimse hayrına cracklemez.
Sanılanın aksine hayrına crackleyen var yani bunun için kurulmuş gruplar var. Bu gruplar teknolojide ki her şeye insanların ücretsiz kullanmasını savundukları için bize hayrına onlarda paralı uygulama, oyun vb. şeylerle savaşmak için yapıyor. Virüs nereden geliyor diyecek olursanız kötü niyetli kişiler bu grupların yaptığı oyunlara virüs enjekte edip ortalığa yayıyorlar. Sonuç bu uygulamalara atlayanlar virüsleniyor.

Yani verebilir de vermeyebilir de. Eskiden torrent ile bir harry potter oyunu yüklemeye çalışmıştım ve virüs bulaşmıştı, fakat bir ara onlarca crack oyun yüklemiştim ve PC'ye bir şey olmamıştı.

Uzun zamandır crack oyun yüklemiyorum ama sanırım GTA San Andreas'ı indireceğim, çünkü oyunun satın aldığım Steam versiyonu çok sorunlu.

Yani kısaca indirdiğiniz yere bağlı. Fakat asla korsanı tavsiye etmiyorum, orijinal almak en iyisi.

Düzgün sitelerden indiriyorsan vermez. Her önüne gelen siteden indirmek yerine belirli bir yerden indirmek daha mantıklı. Deneyip, çalıştıklarından emin olduktan sonra koyuyorlar.

1607961238189.png

Ama düzgün site resmi siteler ve crack oyunlardan çok ciddi virüsler bile çıkabilir.
Verebilir de vermeyebilir de.

Doğrusu hem verebilir hem de verebilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı