Crack oyunlar bilgisayara ne tür zararlar verir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

166770

Kilopat
Makaleler
5
Crack'li oyunları indirip kurup oynamak sisteme ne tür zararlar verebilir?

Çocukluğum boyunca korsan oyunlar kullandım ve herhangi bir sorun yaşamadım, sadece yanlarında yüklenen DLL dosyaları orijinal oyun aldığınızda çalışmamalarını sağlıyor bazen, bu durumu fark ettikten sonra elimden geldiğince orijinal oyun kullanımına yöneldim ve size de tavsiye ederim.

Eğer bilinmedik veya güvenilirmeyen sitelerden indirirsen trojan, keylogger, fidye virüsü %80 girer ve bunlardan kurtulmak biraz zor.

Madencilik yazılımları gizlenmiş olabilir banka hesapları kişisel veriler gibi bilgileri çalan virüsler eklenmiş olabilir sisteme zarar verebilecek yazılımlar eklenmiş olabilir veya sizi bir ağın parçası yaparak saldırıda kullanabilirler sizin üzerinizden başkalarına zarar verebilirler.

Crack'li oyunları indirip kurup oynamak sisteme ne tür zararlar verebilir?
Eskiden sevdiğim bir oyun vardı ve korsan indirirdim. Her indirdiğimde Chrome reklamlardan kitlenecek derecede kasardı :D
Uzun zamandır bu yüzden indirmemiştim. Geçenlerde bir site sayesinde sorunsuz şekilde indirme imkanım oldu :D

Kullandığın site çok önemli. Benim 2 tane sitem var, ikisinden bugüne kadar 30 tane cracklı oyun kullanmışımdır, hiçbir zararı dokunmadı. Şans işidir birazda, belki de birisinden ağır virüs yiyeceksin. Yabancı siteler forumlardan vs uzak dur, 2 tane Türk sitesi var zaten oradan başkada indirme.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı